Domov Prestupy Koľko zarobí Kylian Mbappé v Reale Madrid?

Koľko zarobí Kylian Mbappé v Reale Madrid?

Nočné vysielanie prinieslo podrobnosti o zmluve, ktorú by mal kráľovský klub s Francúzom uzavrieť.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Josep Pedrerol z televíznej stanice Chiringuito informoval, že základný plat 25-ročného hráča by mal byť 14 miliónov eur v čistom ročne pri päťročnej zmluve.

Moderátor trval na svojej informácii o nízkom podpisovom bonuse, ktorý by mal podľa jeho poznatkov predstavovať len 40 miliónov eur. Španiel opäť zdôraznil, že Francúzov základný plat bude na úrovni platu Juda Bellinghama a Viníciusa Júniora.

Pedrerol dodal, že nižšie platy v porovnaní s tými parížskymi bude klub hráčovi kompenzovať výhodnejším rozdelením príjmov z imidžových práv.

Francúz si ponechá 100 % práv z existujúcich podpísaných zmlúv, ale z nových zmlúv a navýšenia starých reklamných zmlúv bude musieť vrátiť klubu 20 % z takejto sumy.

Väčšina futbalistov má s klubom podpísanú zmluvu o rozdelení imidžových práv v pomere 50:50, ale Mbappé dostane špeciálne podmienky.

Novinár poukázal na to, že v takéto zaobchádzanie mohol dúfať len Cristiano Ronaldo, ktorý sa v záverečnej fáze pôsobenia v Reale Madrid dokonca delil s klubom o príjmy z reklamy v pomere 90:10 vo svoj prospech.

Ako príklad v tejto veci možno uviesť, že ak útočník po svojom prestupe do Realu Madrid podpíše novú reklamnú zmluvu na 5 miliónov eur, 1 milión eur z tejto sumy pripadne klubu. Ak napríklad Nike zvýši jeho zmluvu z 10 miliónov eur na 20 miliónov eur, rozdelenie v pomere 80:20 pokryje len zvýšenie o 10 miliónov eur a 2 milióny eur dostane klub.

Klub si tieto peniaze vezme, pretože sa, samozrejme, uznáva, že aj marketingová hodnota hráča sa príchodom do Realu Madrid výrazne zvýši.

V relácii El Larguero rádio SER tiež sprostredkovalo informáciu, že plat Francúza pri päťročnej zmluve bude 14 miliónov eur v čistom. V tomto prípade však bolo dodané, že bonus za podpis zmluvy by bol 30 miliónov eur za každú z piatich sezón, teda spolu 150 miliónov eur.

Okrem toho novinári Antón Meana a Javier Herráez, ktorí sa denne venujú Realu Madrid, sprostredkovali, že zatiaľ ide o súkromnú dohodu medzi stranami a nie o podpísanú zmluvu. Podľa nich sa však ešte bude diskutovať o ďalších detailoch, ako sú napríklad imidžové práva alebo bonusy.

Možno pripomenúť, že Mbappé podpísal s PSG v roku 2022 nasledujúcu zmluvu 2+1: 72 miliónov eur hrubého platu za každú sezónu; 60 miliónov eur hrubého za sezónu vo forme podpisových bonusov; a 70, 80 a 90 miliónov eur hrubého vo forme vernostných bonusov za zotrvanie v klube v septembri 2022, 2023 a 2024.

Za dve sezóny, počas ktorých zmluva trvá (z tretej sa Francúz odhlásil), mal teda 25-ročný útočník zarobiť spolu 344 miliónov eur v hrubom (2×72, 2×60 a 70 a 80 miliónov eur), pričom sa zhodli na tom, že útočník súhlasil s tým, že v prípade odchodu v lete sa vzdá vernostného bonusu vo výške 80 miliónov eur za aktuálnu sezónu.

V konečnom dôsledku by mu tak mohlo zostať 264 miliónov eur v hrubom, čo v zaokrúhlených číslach znamená 132 miliónov eur vyplatených na ruku za dva roky pôsobenia v Paríži.

zdroj: Chiringuito, SER

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x