Domov Prestupy Koľko zaplatí Real Madrid za Endricka?

Koľko zaplatí Real Madrid za Endricka?

MARCA a Relevo potvrdzujú správy o dohode Realu Madrid s Endrickom. Španieli upresňujú sumy tejto operácie.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Doložka o uvoľnení v zmluve 16-ročného hráča s Palmeiras je 60 miliónov eur a MARCA a Relevo súhlasia s tým, že Los Blancos môžu minúť toľko na útočníka, ale po splnení série bonusov.

Podľa denníka je základná suma 35 miliónov eur s prípadnými bonusmi vo výške ďalších 25 miliónov eur. Online denník uvádza, že prestupová čiastka je 40+20, pričom bonusy sa týkajú 1,5 sezóny, ktorú Endrick odohrá vo svojej vlasti, a potom jeho úspechov v Španielsku.

Relevo ako prvé informovalo, že prestup ešte nebol oficiálne oznámený kvôli právnej záležitosti, ktorú sa oba kluby snažia vyriešiť.

Mario Cortegana z denníka Marca dodáva, že ide o blokádu v systéme FIFA Transfer Matching System, ktorá bráni tomu, aby sa v ňom takáto operácia týkajúca sa 16-ročného hráča zapísala.

Predpisy FIFA nedovoľujú Brazílčanovi prestúpiť do zahraničia pred dovŕšením 18 rokov. Prebiehajú diskusie a práca na vyriešení tohto problému a téma je dosť citlivá, pretože nevhodné správanie môže viesť k športovým a finančným postihom.

MARCA potvrdzuje, že k sumám sa ako obvykle pripočítavajú rôzne dane a provízie pre sprostredkovateľov. Kráľovská rodina si ich vzala na seba, no Španieli nešpecifikujú, koľko môžu predstavovať.

Je tiež ťažké presne kvantifikovať, pretože Los Blancos založili dohodu na sérii bonusov. Medzinárodné médiá informovali, že celkovo by tieto platby mohli dosiahnuť 10-12 miliónov eur.

MARCA a Relevo potvrdzujú, že v posledných týždňoch sa o získanie hráča viac-menej intenzívne pokúšali aj Barcelona, ​​​​PSG a Chelsea, ale 16-ročný hráč dal prednosť Realu Madrid. Ako sám zdôraznil v januári v rozhovore pre denník, jeho idolmi sú Cristiano Ronaldo a Vinicius Júnior.

Po potvrdení operácie sa Endrick nebude môcť formálne pripojiť k Realu Madrid až do júla 2024, keď dovŕši 18 rokov. Hráč potom podpíše zmluvu do roku 2030.

Dôležité je, že vo štvrtok bol útočník povolaný do kádra Brazílie do 20 rokov na majstrovstvá Južnej Ameriky do 20 rokov, ktoré sa budú konať od 19. januára do 12. februára 2023.

Palmeiras ho však môže požiadať o uvoľnenie z tohto turnaja a prebiehajú debaty, keďže klub plánuje začať novú sezónu v Brazílii s Endrickom, ktorý bude hrať dôležitú úlohu, a môže sa rozhodnúť, že pre 16-ročného hráča by bolo lepšie si predtým oddýchnuť.

zdroj: marca.com, Relevo

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x