Domov Novinky Klub zrejme nepodpíše Kanea, aby ušetril na Mbappého

Klub zrejme nepodpíše Kanea, aby ušetril na Mbappého

Kylian Mbappé má silný vplyv na prestupovú politiku Realu Madrid.

Autor: Marek
3 komentáre

Klub stále uvažuje o jeho podpise, čo ovplyvňuje aj toto leto a môže vylúčiť kúpu Harryho Kanea.

Carlo Ancelotti žiada o prestup Angličana bez ohľadu na všetko. Na stretnutí prezidenta Florentina Péreza, Josého Ángela Sáncheza a trénera Carla Ancelottiho sa spoločne zhodli, že najlepšou útočnou posilou bude Harry Kane.

Angličanove šance vyleteli ešte viac po rozhodnutí Karima Benzemu opustiť Real Madrid. Relevo uvádza, že v posledných dňoch sa všetko spomalilo a dôvod je jasný: Kylian Mbappé.

Portál tvrdí, že Florentino Pérez sa ešte raz pokúsi podpísať Francúza, s ktorým má byť opäť v kontakte a ktorý mu opäť vysiela pozitívne signály.

V klube tvrdia, že útočník nepredĺži zmluvu s PSG do roku 2025. Možnosť podpísať Mbappého ovplyvňuje rozhodnutie o kúpe Kanea.

Problémom sú samozrejme peniaze. Privedenie Kanea by zablokovalo veľkú časť prostriedkov, ktoré by sa potenciálne mohli minúť na Francúza v budúcom roku.

Angličan by poberal podobný plat ako Benzema, teda okolo 20 miliónov eur v hrubom, no aj jeho okolo 100 miliónová prestupová čiastka by sa musela amortizovať. To by znamenalo ročné náklady na udržanie hráča, ktorý v júli dovŕši 30 rokov, na úrovni 45 miliónov eur pri štvorročnej zmluve.

Relevo zdôrazňuje, že Florentino uvažuje o tom, že tieto prostriedky ušetrí na Mbappého, čo mu dáva väčšie športové záruky v krátkodobom a najmä dlhodobom horizonte.

Tento postoj prezidenta znepokojuje Ancelottiho, ktorý očakáva, že toto leto podpíše hrotového útočníka do základnej zostavy.

Samotný Talian má zmluvu len do roku 2024, takže potenciálne nemusí mať ani šancu trénovať Mbappého. V hlave trénera je mať konkurencieschopný tím na sezónu 2023/24.

Po uzavretí operácie s Bellinghamom je otázka útoku hlavnou prioritou vedenia. Mnohé zdroje však začínajú naznačovať, že Kane nemusí byť tým vyvoleným.

Leto však ešte ani nezačalo a všetko sa ešte dolaďuje. Jedna vec je jasná: Ancelotti potrebuje útočníka do základu a klub sa na toto okno pozerá rovnako tvrdo… ako na budúci rok.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
3 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

3
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x