Domov Novinky Klady a zápory spoločného hrania Karima Benzemu a Luku Joviča

Klady a zápory spoločného hrania Karima Benzemu a Luku Joviča

Autor: PDReal
1 komentár 966 videní

Mal by Carlo Ancelotti zvážiť spoločné hranie Joviča a Karima Benzemu? Aké sú výhody a nevýhody tohto potenciálneho partnerstva.

Real Madrid prešiel vo svojich posledných troch zápasoch prepadom formy- remíza s Villarrealom a dve po sebe idúce prehry so Sheriffom v Lige majstrov a RCD Espanyol v La Lige. V posledných troch zápasoch strelil Real Madrid iba tri góly, zatiaľ čo štyri inkasoval.

Vina padla na hlavu Carla Ancelottiho kvôli častým zmenám v základnej jedenástke a formáciách. Napriek tomu, že tento pokles formy nebude trvať večne, Los Blancos sa musia okamžite odraziť od zlých výkonov a Ancelotti si je tejto skutočnosti dobre vedomý.

Proti Sheriffu a Espanyolu vyzeral Real Madrid o niečo lepšie, keď nastúpil Luka Jovič. Hlavne preto že Karim Benzema dostal väčšiu voľnosť, keďže obrana bola zaneprázdnená strážením Joviča. Po Jovičovom príchode sme boli blízko vyrovnania proti Sheriffu a strelili jediný gól proti Espanyolu.

Viac voľnosti pre Benzemu

V minulej sezóne pod Zinedinom Zidanom sme videli dvakrát v základe duo Luka Jovič, Karim Benzema. Prvýkrát spolu začali proti Realu Betis v La Lige, ale bolo úplne zrejmé že obom útočníkom chýba chémia, a jednoducho to nevyšlo. V nasledujúcom zápase sa Zidane opäť rozhodol pre partnerstvo Benzema-Jovič a bolo to oveľa lepšie.

V tejto sezóne sme videli Joviča zatiaľ len z lavičky. Srbov nástup okamžite dáva Karimovi Benzemovi väčšiu voľnosť, vďaka čomu je oveľa nebezpečnejší. Najme preto, že je jednoducho viac ako len strelec gólov.

Pozrime sa na gól Benzemu proti Espanyolu, ktorý bol zrušený pre ofsajd. Luka Jovič a zamestnal obrannú líniu, Benzema bol hlbšie a po narážacke s Rodrygom a následne Lukom Jovičom sa dostal do gólového zakončenia. Škoda, že to bolo z ofsajdu. Ale opäť sme boli svedkami toho, ako Benzema dostáva viac priestoru keď obrana musí strážiť Joviča.

Takisto proti Valencii pôsobil Benzema nebezpečnejšie, keď nastúpil Jovič. Napokon strelil víťazný gól po centrovanej loptu pri ktorej znova museli brániaci hráči svoju pozornosť venovať nie len jemu ale i srbskému útočníkovi.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Karim Benzema je v súčasnej dobe vo svojej životnej forme. A môže nastrieľať ešte viac gólov, ak bude v tejto sezóne častejšie hrať po boku Luka Joviča. Rovnako tak Benzemova tvorba hry je na špičkovej úrovni a niekoľko jeho úhľadných prihrávok by mohli byť pre Luka Joviča príležitosťou zapísať sa do streleckej listiny.

Menej hráčov v defenzíve a časté zmeny formácie

Carlo Ancelotti bol kritizovaný za časté zmeny formácie. Zdá sa, že hráči si nie sú úplne vedomí svojich rolí, pretože v každej hre sú im priradené rôzne zodpovednosti.

Ak sa Ancelotti teraz rozhodne začleniť Luka Joviča a Karima Benzemu do základnej jedenástky, bude sa musieť vrátiť k 4-4-2.

Ak zvolí 4-4-2, výber v strede poľa sa stane vzhľadom na množstvo možností dosť ťažkopádnou úlohou. Kým Vinicius a Rodrygo by pravdepodobne hrali na krídlach, Luka Modrič, Toni Kroos, Federico Valverde a Eduardo Camavinga by museli súťažiť o pozície v srdci zálohy.

Ďalším problémom by bol nedostatok obranného krytia. Kým Karim Benzema agresívne presuje, Luka Jovič je úplným opakom. Srb netlačí agresívne a skôr čaká na chvíle, kedy môže tlačiť a šetrí svoju energiu. Dvadsaťtriročný hráč sa tiež nesťahuje do hĺbky s nabiehajúcim hráčom a ponecháva veľa priestoru na pokrytie záložníkom.

Krídelníci by museli klásť väčší dôraz na defenzívu, aby vykompenzovali nedostatočný presing Joviča. To by pre zmenu mohlo brániť ich schopnostiam a energetickým hladinám v záverečnej tretine ihriska.

Záverečný verdikt

Carlo Ancelotti bude pravdepodobne aj naďalej používať taktiku nasadzovania Joviča v druhom polčase. Talian može uvažovať o tom, že spolu nastúpia v októbri proti Osasunu alebo Eibaru v La Lige. Je však veľmi nepravdepodobné, že by to bol trvalý prístup vzhľadom na spomínané nevýhody. Ďalším faktorom ktorý hrá v neprospech Joviča je ten, že by mal byť tým kto poskytne priestor na oddych pre Karima.

zdroj: therealchamps.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x