Domov Novinky Kasting na ľavého obrancu

Kasting na ľavého obrancu

Real Madrid má momentálne množstvo možností, ako pokryť pozíciu ľavého obrancu, no žiadna z nich sa nezdá byť ideálna.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Veľký záujem je aj o Alphonsa Daviesa, ktorému v roku 2025 vyprší zmluva. Sezóna sa sotva začala a Carlo Ancelotti už musel zostaviť tím trochu inak pre svalové zranenia Ceballosa, Mendyho a Viníciusa, Gülerovo zranenie kolena a natrhnuté väzy Courtoisa a Militãa.

Táto hromada nešťastí však mierne zatienili športové výsledky Realu, ktorý v úvode ligy vyhrali všetky štyri zápasy. Jednou z pozícií, ktorá talianskemu trénerovi v minulej sezóne najviac vadila, bola ľavá obrana.

Rok predtým bol Mendy nesporným hráčom základnej zostavy. V predchádzajúcej sezóne bol nedostupný až v 23 zápasoch a Carletto musel hľadať riešenie: raz Alaba, raz Nacho, raz Rüdiger, až napokon Camavinga, ktorý na MS ukázal skvelý výkon, keď nahradil Thea. Fran García prišiel do klubu v lete, takže ľavá obrana Realu Madrid má teraz veľa kandidátov.

David Alaba

Rakúšan bol drvivú väčšinu svojej 11-ročnej kariéry v Bayerne ľavým obrancom. Príchod Guardiolu znamenal, že začal hrať na poste stredného obrancu, no mechaniku svojho predošlého pôsobiska si pamätá dokonale.

Real Madrid navyše priviedol Rüdigera s myšlienkou, že Alaba bude presunutý späť na ľavú stranu obrany, no Carlo Ancelotti túto myšlienku nevidel a David pokračoval v hre na poste stredného obrancu.

Talian však stále oceňuje, že Alaba vie v určitých momentoch zahrať aj na ľavej obrane, ako v minulej sezóne, tak aj v poslednom kole proti Getafe, keď Frana nahradil Nacho. Mužstvo začalo hneď lepšie fungovať.

Ferland Mendy

Pre Francúza to bude kľúčová sezóna po tom, čo sa tá predchádzajúca ukázala ako úplne fiasko. Vynechal 23 zápasov, utrpel dve zranenia a v najdôležitejšom momente sezóny bol nedostupný. Túto sezónu nezačal o nič lepšie, pretože kvôli zraneniu, ktoré utrpel na priateľskom El Clásicu v Dallase, bol niekoľko týždňov mimo a v oficiálnom zápase zatiaľ neodohral ani minútu.

Momentálne čiastočne trénuje so zvyškom tímu a zdá sa, že bude k dispozícii na nedeľňajší zápas proti Realu Sociedad. Prestup Frana Garcíu rozhodne ukazuje nedôveru vedenia voči Francúzovi.

Je to o jeho zdravotných problémoch a nekontinuite, ale aj o slabom zapájaní sa do útočných akcií, čo je v súčasnom rozostavení veľmi veľké mínus.

Eduardo Camavinga

Defenzívny stredopoliar a v minulých súťažiach aj ľavý bek. To však nie je nič nové. Camavinga hral krátko na tejto pozícii v Rennes a Deschamps si ho vybral do tejto úlohy vo finále Majstrovstiev sveta.

Jeho vývoj a úroveň, ktorú ukázal, však prekvapili. Ancelotti sa na neho v tejto pozícii spoliehal v najdôležitejších zápasoch predchádzajúcej sezóny: štvrťfinále a semifinále Ligy majstrov, ako aj El Clásico na Camp Nou, ktoré sa skončilo víťazstvom 4:0.

Francúz v rozhovoroch s trénerom verejne aj súkromne povedal, že toto nie je pozícia, na ktorej sa cíti pohodlne. Ancelotti však trval na svojom a povedal, že „jemu sa to veľmi nepáči, ale nám sa to veľmi páči.“ V tejto sezóne ešte nehral na pozícii ľavého obrancu.

Nacho

Kapitán Realu je známy svojou všestrannosťou, hoci v prvom rade je stopér. Vážne zranenie Militãa znamená, že bude mať dôležitú úlohu ako stredný obranca, no Carletto si ho môže vybrať aj ako krajného obrancu.

V tejto sezóne hral na poste ľavého obrancu. Vo Vigu, kde nastúpil na posledných 10 minút, a Bellingham strelil v závere gól. V minulej sezóne mal skvelé výkony ako ľavý obranca napríklad na Anfielde, keď nahradil zraneného Alabu.

Fran Garcia

Po troch sezónach v Rayu sa vrátil do klubu, v ktorom vyrastal, vďaka klauzule, podľa ktorej si na neho Los Blancos ponechali 50% práv. Klub chcel zvýšiť konkurenciu na ľavej strane obrany a predstaviť hráča s trochu ofenzívnejším profilom ako Mendy.

Zranenie Francúza v Spojených štátoch otvorilo Franovi dvere do základnej zostavy v prvých štyroch kolách, v ktorých predvádzal rôzne výkony. Určite ukázal úžasné schopnosti, no stále nemal taký vplyv na ofenzívnu hru, ako by sa dalo očakávať.

Navyše urobil chybu pri góle Getafe a Ancelotti ho po 45 minútach vystriedal. Teraz sa Mendy zotavuje, takže Fran začal sezónu v základnej zostave a teraz sa uvidí, komu bude Talian viac dôverovať.

A v roku 2024 Alphonso Davies?

K tomu všetkému treba pripočítať prestupové plány Realu, v ktorých je jedno meno označené červenou farbou – Alphonso Davies. Krajný obranca Bayernu má zmluvu do roku 2025 a zatiaľ jeho ponuky systematicky odmieta.

Je teda veľká šanca, že budúce leto bude na trhu dostupný za oveľa menej peňazí, rovnako ako Kroos v roku 2014. Kanaďanov agent vyjednáva, no určitá nestabilita v bavorskom klube vyvoláva pochybnosti.

V Reale Madrid sa naopak javí ako ideálna možnosť pre súčasnosť aj budúcnosť. Práve on najviac oslovuje trénerov, ktorí by chceli svetového útočného ľavého beka.

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x