Domov Novinky Karim Benzema, najlepší hráč (Madridu) zápasu.

Karim Benzema, najlepší hráč (Madridu) zápasu.

Autor: Dávid
5 komentárov 573 videní

Karim Benzema sa po záverečnom hvizde včerajšieho zápasu proti reprezentácií Španielska tešil zo zisku svojej vôbec prvej reprezentačnej trofeje na seniorskej úrovni. Špecifickosť finále spočívala tiež v tom, že Francúz sa k reprezentačnému výberu pripojil tento rok po dlhej šesťročnej prestávke a zdá sa, že Les Bleus chce vrátiť všetko, čo zameškal.

Didier Deschamps pri výbere základnej zostavy večerného finále v centre Milána nevynechal oporu Realu Madrid hrajúcu v životnej forme a neváhal sa spoľahnúť na jeho aktuálny gólový apetít. Skúsenosti hráča s číslom 19 (Karima Benzemu) sa nakoniec ukázali ako kľúčové a zavelili k celkovému výsledkovému obratu v zápase.

Prezentácia madridského kanoniera a herný prejav spĺňali tie najprísnejšie kritériá už od prvej minúty. I keď sa Karim nedostával do výrazných gólových šancí, ktoré by pri súčasnej forme nepochybne premieňal, dokázal svojou hrou ulahodiť nie jednému náročnému futbalovému fanúšikovi i expertovi. Veď podľa nášho názoru, by práve takto mali vlastnosti moderného útočníka vyzerať.

Fyzicky zdatný, s výbornou technikou a rozhľadom na ihrisku. Hybrid záložníka a útočníka, ktorý momentálne nemá vo svete futbalu obdoby sa na ihrisku dočkal želaného uznania a rešpektu.

Miestami sa nám zdalo, akoby sa Karim dokázal vrátiť do starých čias, keď kedysi okresával náročné prihrávky a servíroval ich do vyložených tutoviek pre Cristiana Ronalda, tentokrát však pre Kyliána Mbappého. I to by mohlo byť pre fanúšikov Realu Madrid dobrým znakom toho, že prípadná spolupráca v nasledujúcej sezóne by mala fungovať bravúrne.

Čo ale Benzema dokázal posunúť na vyšší level a čo ho robí hráčom svetových kvalít, je schopnosť zobrať bremeno zodpovednosti na seba v tých najdôležitejších momentoch. Za posledné roky sa tomu nepriučil nikde inde, než v kráľovskom Reale Madrid. Práve absencia „ikonických“ hráčov pomohla vyformovať ďalšiu legendu a nám neostáva nič iné, len sa tešiť.

Táto líderská schopnosť sa v drese Los Blancos prejavila v tejto sezóne už viackrát, kedy nebyť gólov Francúza, bodové zisky by boli o niečo nižšie a zatiaľ poslednýkrát „vystrelila“ i včera. Majstrovská, neopakovateľná a famózna. I takto by sa dala opísať pohotová gólová strela zo 66. minúty zápasu. Technická „obaľovačka“ z hranice pokutového územia našla po jemnučkom dotyku brankára Španielska presne ľavý horný roh brány. Táto strela pritom prišla len dve minúty po otváracom góle Španielov do siete Francúzska.

Po úspechu s Realom Madrid v Lige Majstrov, tak Benzema na San Sire dvihol nad hlavu i trofej pre víťaza mladučkej medzinárodnej súťaže Ligy Národov UEFA. Rastúca forma zároveň otvára kedysi nemysliteľné otázky ohľadom zisku Zlatej Lopty pre najlepšieho hráča sveta.

Osobne šance nášho útočníka na zisk tejto trofeje vidíme viac na budúci rok, ak by sa podarilo pridať klubové a individuálne úspechy v prebiehajúcej sezóne. No samozrejme, necháme sa prekvapiť.

Karima Benzemu po vydarenej reprezentačnej prestávke čaká návrat do klubového kolotoča futbalu. Príjemnú bilanciu 10 gólov +7 asistencií v 10 zápasoch, tak bude môcť už čoskoro navýšiť v ligovom a pohárovom kolotoči.

Nevyhnutnosť prevzatia zodpovednosti na svoje plecia po nečakaných zakopnutiach bude od hráča očakávať i taliansky tréner Ancelotti, ktorý potrebuje nepriaznivú sériu nevyhnutne prerušiť.

zdroj: halamadrid.sk, transfermarkt.com

 

 

 

Subscribe
Notify of
5 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

5
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x