Domov La Fábrica Kariéra Rafu Marína sa rozbieha

Kariéra Rafu Marína sa rozbieha

Rafa Marín by mohol byť budúcnosťou Realu Madrid. Obranca bol poslaný na hosťovanie do Deportiva Alavés toto leto, pravidelne hráva v La Lige a v septembri dostal prvé povolanie do španielskeho tímu U-21.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Rafa Marín, ktorý bol poslaný na hosťovanie do Deportiva Alavés, už dal o sebe vedieť fanúšikom La Ligy. Dvadsaťjedenročný obranca odohral zatiaľ všetky kolá vrátane dvoch, v ktorých odohral celých 90 minút.

Vynikal mimoriadnou rýchlosťou a fyzickou pripravenosťou. To mu umožnilo dosiahnuť jeden z cieľov, ktoré si stanovil pred sezónou, t. j. byť povolaný do reprezentácie Španielska do 21 rokov.

„Pracujte s vášňou a všetko príde časom,“ táto veta sprevádzala Marína na každom tréningu vo Valdebebas, až kým nenastal čas opustiť komfortnú zónu, teda akadémiu Realu, a vyskúšať si pôsobenie v inom tíme s nádejou, že sa v budúcnosti vráti do Madridu.

Pred pár mesiacmi denník MARCA informoval, že obranca predĺžil zmluvu do roku 2026 a klub s ním počíta aj v nasledujúcich sezónach. O 21-ročného hráča mali záujem Betis, Celta a Villarreal, no Los Blancos sa rozhodli pre osvedčený vzorec – hosťovanie v Deprotive Alavés.

Táto myšlienka bola použitá už v predchádzajúcich rokoch a takto poslali Marcosa Llorenteho a Antonia Blanca do Vitorie.

Klub z Baskicka udržiava skvelé vzťahy s Realom a je presvedčený, že môže pomôcť vo vývoji obrancu. Marín bol najmladším stredným obrancom, ktorý nastúpil v prvom kole tejto sezóny La Ligy.

Rafa strávil proti Cádizu na ihrisku celý zápas, no jeho tím prehral 0:1. Vo štvrtom kole proti Valencii však hráč Realu predviedol skvelý výkon a pomohol Alavésu vyhrať 1:0. Po zápase bol 21-ročný hráč zaradený do najlepšej jedenástky tejto série hier.

Marín v minulosti reprezentoval Španielsko na úrovni U-17 a U-18, no povolanie do kádra U-21 si vyslúžil len v posledných týždňoch. Obranca sníva o tom, že pôjde s národným tímom na budúcoročné letné olympijské hry.

To je jeho najbližší cieľ, no na jeho dosiahnutie musí v Alavése zachovať pravidelnosť. A potom… Kto vie? Real Madrid na neho dáva pozor.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x