Domov Novinky Kapitán bez pásky

Kapitán bez pásky

Fede Valverde bol skutočným vodcom Realu. Aj keď nemá kapitánsku pásku, Uruguajčan vložil do zápasu proti City srdce aj dušu a jeho bravúrna strela poslala štadión do extázy.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Jeho slová po záverečnom hvizde hovoria veľa o Fedem. „Táto remíza, rovnako ako minulý rok, je ako prehra,“ povedal.

Dvadsaťpäťročný hráč síce krásnou strelou pozdvihol ducha psychicky v neľahkej situácii, no sám mal po zápase od spokojnosti ďaleko.

Na ihrisku je Valverde stelesnením toho, čo každý fanúšik Realu očakáva od svojich obľúbených hráčov. Je nielen neoficiálnym lídrom, ale aj neformálnym zástupcom fanúšikov na ihrisku.

Od futbalu nemôžete očakávať oveľa viac, ako sme videli v utorok. „Najdôležitejšie je, že sme dokázali odpovedať na ich gól. Dokázali sme streliť dva góly v krátkom čase a to nám dodalo veľkú dynamiku a motiváciu pokračovať v tlaku. Keď sa však na chvíľu uvoľníte a pre únavu sa vzdáte pressingu, dostanete gól,“ povedal Fede v mixzóne.

Výsledný dojem je taký, že Real umožnil hráčom Guardiolu „ožiť“. City sa na Bernabéu naozaj necítilo veľmi príjemne, no dve strely spoza šestnástky opäť zmenili hru.

Našťastie, posledné slovo patrilo domácim. Vinícius si bravúrne všimol Valverdeho a ten ho bravúrne využil a zakončil.

Ťažko by sa vyberal najkrajší gól zápasu medzi Realom a City, no niet pochýb o tom, že najnáročnejšia bola strela Uruguajčana.

Aj keď Vinicusova prihrávka bola skvelá, loptu nebolo ľahké poslať do siete spôsobom, akým to urobil Fede. „Cítil som sa veľmi nadšený, že som po tak dlhom čase bez gólu trafil do siete.“

„Čo sa však týka samotného zápasu, necítim sa vo vnútri tak šťastný, pretože to nebol výsledok, o ktorý sme sa snažili. Môže nás to však podnietiť bojovať v odvetnom zápase,“ dodal Valverde.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x