Domov Prestupy Kane a Vlahović ako alternatívy

Kane a Vlahović ako alternatívy

Madridčania diskutujú o najlepšom krátkodobom riešení, ktoré by zabezpečilo kvalitnú alternatívu k Benzemovi, kým do klubu nepríde Haaland alebo Mbappé, čo sa pravdepodobne nestane pred rokom 2024.

Autor: Marek
0 komentár

Isté je, že Álvaro Rodríguez bude v budúcej sezóne plnohodnotným členom prvého tímu. Carlo Ancelotti to už oznámil. Isté je aj to, že klub nemôže priviesť Endricka skôr, pretože kvôli veku vie prísť až v lete 2024.

V kanceláriách na Santiago Bernabéu sa v týchto dňoch diskutuje o tom, ako postupovať v nadchádzajúcom letnom prestupovom období. Existuje jeden spôsob. Jednou z možností je ísť po niekom v štýle Cavaniho, ako sme to v minulosti urobili s Chicharitom alebo Van Nistelrooyom.

Druhou možnosťou je ísť na trh po špičkového snajpera. V tomto zmysle sa na scéne objavujú dve mená. Sú nimi Harry Kane a Dušan Vlahović, uvádza denník AS.

Vlahovićovo meno sa dostalo na madridský stôl prostredníctvom agentov. Finančné problémy Juventusu a nedávne sankcie, ktorým bol vystavený zo strany talianskej športovej justície, viedli k tomu, že musí urobiť niekoľko krokov.

Ako sa denník AS dozvedel od zdrojov priamo zapojených do rokovaní, Juventus v zimnom prestupovom období rokoval o predaji Vlahoviča s jedným z tímov Premier League, pravdepodobne s Manchestrom United.

Požadovaná cena oscilovala medzi 100 až 120 miliónmi eur. A keď sa rokovania chýlili ku koncu a prestup mal byť schválený, agent srbského útočníka všetko pozastavil, hoci nie je jasné, či tak urobil preto, že jeho hráč mal opciu na prestup do Madridu.

Klub má zálusk aj na ďalšieho skvelého hráča, hoci v tomto prípade by bolo ťažké zaradiť ho ako náhradníka po príchode Haalanda alebo Mbappého. Takýmto hráčom je Harry Kane. Angličan z Tottenhamu má na ihrisku kvality na to, aby hral pred bránou ako Karim Benzema, ale jeho doménou je predovšetkým strieľanie gólov.

A tak by jeho angažovanie do istej miery prispelo k tomu, aby súčasná hra tímu, ktorá je viac kombinačná, cez stred a s menším množstvom centrov z krajov, bola kontinuálna. Zmluva Harryho Kanea vyprší v roku 2024, čo by Tottenham prinútilo predať ho toto leto, ak hráč požiada o odchod (inak odíde v roku 2024 zadarmo).

Získanie Kanea nebude také komplikované ako v predchádzajúcich rokoch. Tottenham ho ocenil na 100 miliónov eur, ako uvádza denník The Times.

Problémom Kanea je, že jeho prítomnosť v zostave Realu neinteraguje s prítomnosťou Bezemu, keďže obaja hráči sa pohybujú v rovnakej časti ihriska. Navyše, ani jeden z nich by v tieni toho druhého nevydržal celú sezónu. Preto by si kúpa Angličana vyžadovala drastické riešenie: nepredĺžiť Karimovi zmluvu.

Na druhej strane Vlahovič zapadá do profilu hráča, ktorý by sa mohol jednu sezónu deliť o mužstvo s Benzemom a zároveň čakať na ukončenie kariéry Francúza v Madride.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x