Domov Novinky Juni Calafat a Real Madrid si zaslúžia viac uznania za prácu s mladíkmi

Juni Calafat a Real Madrid si zaslúžia viac uznania za prácu s mladíkmi

Jedným z najväčších dôvodov úspechu Realu Madrid v posledných rokoch bol ich neuveriteľný prehľad, pokiaľ ide o juhoamerických hráčov.

Autor: Michal
3 komentáre

Veľkú časť zásluh má hlavný skaut Juni Calafat. Zápas proti Mallorke bol toho dokonalým príkladom, keď skórovali Vinicius Junior, Rodrygo a Federico Valverde.

Opäť to nie sú hráči, ktorých Real Madrid podpísal ako hotové články. Namiesto toho ich priviedli keď boli mladí, prejavili trpezlivosť a dostali čas na rozvoj. A teraz z toho ťažia.

Toto je druh stratégie, ktorý by sa kedysi spájal s Barcelonou, ale karty sa v posledných rokoch obrátili. Zdá sa že Real Madrid poráža Blaugrana v ich vlastnej hre.

Ďalším brazílskym hráčom, ktorý bol pre Real Madrid veľkým prestupovým úspechom, je Eder Militao. Veľký rozdiel je v tom, že stredný obranca bol etablovaný v FC Porto už pred prestupom do Los Blancos. Nezdalo sa však, že by bol prvou voľbou klubu.

Real Madrid chcel namiesto Militaa hviezdu za 75 miliónov eur

Ako informoval Marca, autorizované hlasy v Reale Madrid uprednostnili Matthijsa de Ligta. Calafat si však opäť zaslúži uznanie že si presadil svoj názor.

De Ligt by dokončil prestup do Juventusu za 75 miliónov eur v lete 2019, teda v rovnakom období ako Real Madrid podpísal Militaa.

Holanďanov čas v Juventuse však nebol tým veľkým úspechom, aký všetci očakávali. Napokon toto leto odišiel do Bayernu Mníchov.

Na druhej strane, Militao sa ďalej rozvíjal v Reale Madrid a vyhral s ním Ligu majstrov.

Toto je ďalší príklad ovocia, ktoré Los Blancos zožali tým, že dali hráčom čas na rozvoj na Santiagu Bernabeu a následne ich začlenili do prvého tímu. Klubu sa za túto stratégiu nedostalo uznania ktoré by si zaslúžil, napriek tomu že v Európe neexistuje žiadny iný tím, ktorý by ju v súčasnosti využíval tak úspešne ako oni.

zdroj: therealchamps.com

Subscribe
Notify of
3 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

3
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x