Jude Bellingham je jednoducho nezastaviteľný. Angličan mal cez víkend proti Seville vzácny zápas bez streleckého zápisu, ale chuť si napravil proti SC Braga. Bol to pokojný a vyrovnaný zásah od muža s číslom 5.
Bellingham bol s istým odstupom podpisom leta. Niekto by dokonca povedal, že je momentálne najlepším hráčom na svete.
Bellingham od svojho vstupu do Realu Madrid láme rekordy. A včera opäť zapísal svoje meno do historických kníh.
Bellingham vyrovnal 26-ročný rekord Realu Madrid
Gólom proti SC Braga sa Bellingham stal iba druhým hráčom Realu Madrid, ktorý skóroval vo svojich prvých troch zápasoch Ligy majstrov za klub. Prvým bol Christian Karembeu.
Karembeu je meno, o ktorom sa v týchto dňoch už veľa nehovorí. Francúz bol súčasťou dvoch tímov, ktoré vyhrali Ligu majstrov v Reale Madrid. S Francúzskom vyhral aj Majstrovstvá sveta a EURO.
Karembeu možno nebol jednou z tvárí týchto tímov, ale určite mal svoju úlohu a ich úspech ukazuje, že to urobil celkom dobre.
Karembeu skóroval vo svojich prvých troch zápasoch Ligy majstrov za Real Madrid. Do klubu prišiel v januári 1998 zo Sampdorie a skóroval v oboch zápasoch štvrťfinále proti Bayeru Leverkusen a potom v prvom semifinále proti Borussii Dortmund. Je neuveriteľné, že počas svojho dva a polročného pôsobenia v Santiagu Bernabeu strelil za klub už len jeden gól.
Karembeu možno nebol jednou z tvárí klubu, no Bellingham ukazuje schopnosť obsadiť toto miesto. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť.
zdroj: therealchamps.com

