Domov Novinky Joseluova konzistencia

Joseluova konzistencia

Zápas proti Las Palmas bol pre Joselua štvrtým ligovým zápasom na Santiago Bernabéu v drese Realu Madrid.

Španielsky útočník si v každom zo svojich štyroch zápasov udržiava 100% mieru skórovania.

Keď Joselu vstúpi na ihrisko Santiaga Bernabéua v ligových zápasoch, madridský hráč si môže byť istý, že dá gól – aspoň to hovoria čísla.

Španielsky útočník sa v stredu po madridskom derby, ktoré začal na lavičke náhradníkov, vrátil do základnej zostavy a dokázal, že si vie pred domácim publikom udržať vysokú úspešnosť skórovania.

Zápas proti Las Palmas bol jeho štvrtým ligovým vystúpením za Real Madrid na domácom ihrisku a momentálne si udržiava 100% efektivitu.

Žiadny iný hráč v 21. storočí nedokázal skórovať v každom zo svojich prvých štyroch domácich zápasov v kráľovskom drese a teraz sa to podarilo Joseluovi, po tom, čo v stredu skóroval v 54. minúte zápasu a zvýšil na 2:0.

Predtým 33-ročný Španiel skóroval v tejto sezóne proti Getafe a Realu Sociedad a v roku 2011 proti Almeríi.

Od chýb k prelomu

A to všetko aj napriek tomu, že prvý polčas zápasu proti Las Palmas zostane Joseluovi ešte dlho v pamäti. V prvých 45 minútach mal útočník Los Blancos veľa šancí posunúť svoj tím dopredu, no zakaždým sa mu do cesty postavil hosťujúci brankár Álvaro Vallés.

V najjasnejšej situácii mu bol napokon odpískaný ofsajd, no stále to nevysvetľuje, ako to hráč hrajúci za Real Madrid nemohol využiť.

Do druhého polčasu však mohol vstúpiť Joselu s o niečo menším tlakom, keď tesne pred prestávkou otvoril skóre Brahim Díaz.

To jednoznačne fungovalo v prospech útočníka, ktorý je na hosťovaní z Espanyolu, ktorý po centri Rodryga využil svoju najťažšiu šancu v zápase a hlavičkou zvýšil vedenie Realu na 2:0.

zdroj: marca.com