Domov Novinky José Ángel Sánchez Tebasovi: Nenárokujte si víťazstvo

José Ángel Sánchez Tebasovi: Nenárokujte si víťazstvo

José Ángel Sánchez a Javier Tebas sa včera slovne pobili počas stretnutia klubu.

Autor: Marek Varga
0 komentár

José Ángel Sánchez, generálny riaditeľ Realu Madrid, a Javier Tebas, prezident La Ligy, sa stretli online, aby prediskutovali nové platové stropy. Bolo to napínavé stretnutie oboch predstaviteľov, pričom do popredia sa dostala žaloba Realu ohľadom rozdelenia televíznych práv, ktorú v uplynulých dňoch zamietol sudca José Luis Calama.

Kým sa prípad pre Tebasa skončil, José Ángel ho varoval: „Nenárokujte si víťazstvo, stále je možné podať odvolanie“ a povedal, že sa proti verdiktu odvolajú.

Real Madrid tiež opäť raz objasnil svoje názory na audiovizuálne práva, keď ukázal svoju nespokojnosť so súčasným distribučným systémom a prirovnal La Ligu k iným stratovým súťažiam, akými sú Premier League a Saudská Arábia.

„Rozprávanie o Superlige a dohadovanie sa s audiovizuálnymi operátormi je oveľa škodlivejšie ako Benzemov odchod,“ odpovedal Tebas.

Tebas sa vyjadril aj pre médiá a o dianí na stretnutí s klubmi nechcel prezradiť príliš veľa detailov. Na otázku, ako prebiehalo stretnutie s Realom Madrid, bol ironický: „José Ángel, milý ako vždy,“ povedal vtipne.

Napriek tomu ocenil dobrú ekonomickú prácu klubu zo Santiaga Bernabéua a potvrdil, že ich platový strop (vyše 727 miliónov eur) je najvyšší v histórii. To isté by im podľa Tebasa umožnilo podpísať Kyliana Mbappého a ďalšieho hráča svetovej triedy okrem Bellinghama, ktorý už v klube je.

Vzťahy medzi La Ligou a Realom Madrid sa opäť vyhrotili. Televízne práva či nová audiovizuálna tvorba viedli k rozviazaniu zmluvy medzi režisérmi, ako pred pár dňami vo verejnom prejave priznal aj samotný Tebas. Nové odvolanie Los Blancos by mohlo túto bitku na súdoch predĺžiť.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x