Domov Novinky Jedna rada pre Marcela

Jedna rada pre Marcela

Autor: Dávid
7 komentárov 1506 videní

To, že je Marcelo klubovou legendou už dnes nikto nepopiera. Veselý kučeravý reprezentant Brazílie tento august načne už 16. sezónu v drese Realu Madrid. Nič z toho však nemení to, že v základnej zostave môžu nastupovať len tí, ktorí podávajú najlepšie výkony.

Táto sezóna bude pre tohto hráča o niečo špeciálnejšou, než tie ostatné. Marcelo si totiž po odchode Sergia Ramosa vyslúžil pozíciu kapitána mužstva. Byť kapitánom Realu Madrid zo sebou obnáša i značné množstvo práce. Je česť, no zároveň veľká zodpovednosť. Hráč musí byť príkladom na tréningu i v zápasoch, musí byť lídrom i mentálnym vodcom mužstva.

Nepochybujeme o tom, že brazilský reprezentant je veľkým srdciarom a lojalitou ku klubu sa mu môže rovnať z aktuálneho kádra len málokto. Nie raz dokázal jednou prihrávkou zmeniť chod hry, kľučkou oklamať súpera a ako typický brazilec sa jednoducho bavil futbalom a občas pridal i gól. Veľkým otáznikom je ale to, či 33-ročný Marcelo dokáže držať krok s konkurenciou na svoju pozíciu i dnes.

Hlavným konkurentom by sa mal stať mladučký Gutierrez, ktorý v príprave upozornil, že Marcelovi nič nedá zadarmo. Zdravá konkurencia v tíme je určite vítanou a mohla by byť aktivačným faktorom pre Marcela. Ten by zo seba na ľavej obrane ešte mohol pod kondičným trénerom A.Pintusom vyžmýkať maximum.

Pokles v hernom prejave v ostatných dvoch rokoch nie je žiadnym tajomstvom. Ten sa prejavil i na minutáži hráča, ktorá postupne klesala a rezultovala len do 15-tich a 16-tich štartoch v ostatných dvoch sezónach La Ligy. I keď nastala jeho chvíľa a meno sa objavilo v základnej zostave,mnohí fanúšikovia z toho dvakrát nadšení neboli a vynárali sa myšlienky typu: „Sme vďační, ale stačilo.“ I napriek tomu je dnes Marcelo kapitánskou voľbou číslo 1.

Preto by sme Marcelovi radi pripomenuli, že keď ako 19-ročný prišiel do Realu Madrid vedel aká náročná úloha ho čaká. Presadiť sa v tíme, kde hrajú len tí najlepší. Zabojovať a splniť si detský sen.  Dnes je živým príkladom toho, že túto úlohu naplnil. O niekoľko rokov neskôr na svoje plecia prijal ďalšiu náročnú výzvu. Byť kapitánom. Pevne dúfame, že sa novej výzvy zhostí ako pravý líder a bude príkladom toho, že tvrdá práca prináša zaslúžené ovocie.

Veď milí čitatelia, kto by si nechcel vychutnať ešte raz starého dobrého Marcela. Ano presne toho, ktorý s chladnou hlavou prikryje 40 metrový pas vo vyraďovacej fáze Ligy Majstrov proti Bayernu Mníchov a ešte s úsmevom na tvári.

zdroj: halamadrid.sk

 

Subscribe
Notify of
7 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

7
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x