Domov Novinky Je treba sa obávať o mladé talenty v súvislosti so záujmom PSG?

Je treba sa obávať o mladé talenty v súvislosti so záujmom PSG?

Autor: PDReal
3 komentáre 870 videní

Objavila sa správa, že sa PSG pokúsi narušiť prebiehajúce rokovania Realu s Viniciusom Juniorom o novej zmluve. Vini bol hlavným prestupovým cieľom PSG, ktoré bolo ochotné pustiť Kyliana Mbappeho, ak by súčasťou transferu bol práve Vinícius. Los Blancos samozrejme odmietli.

Jose Felix Diaz z denníka MARCA nedávno upozornil na obavy zo snahy PSG pretiahnuť mladých hráčov z Realu Madrid. Florentino Perez už kontroval tým že súhlasil s predĺženiami a novými dohodami s doložkami o uvoľnení pre niekoľkých mladých hráčov. Jeden z takýchto príkladov je  nedávna dohoda Fede Valverdeho.

Reputácia sa nedá kúpiť

Dôvod prečo sa fanúšikovia Realu Madrid posmievajú pokračujúcemu záujmu PSG o Viniciusa bez akéhokoľvek strachu z jeho odchodu, je ten istý dôvod prečo sú takí presvedčení že sa Mbappe pripojí k Los Blancos bez ohľadu na snahy a gigantické ponuky PSG.

Real Madrid je klub s veľkým K. Prestíž, ambície a dôslednosť sú závideniahodné. Roky boli klubom na vrchole zoznamu snov takmer každej hviezdy a to tak aj zostáva. Stačí sa opýtať Eduarda Camavingu, ktorý odmietol viac peňazí od PSG, aby dokončil vysnívaný prestup do Madridu.

Madridisti vedia že láska k tomuto klubu presahuje všetko a mnohí elitní hráči to majú rovnako. Chcú vyhrávať trofeje, stať sa legendami a hrať za klub s najväčším počtom fanúšikov na svete. PSG má peniaze. Ale ako sme videli pri ságe Mbappeho toto leto, peniaze nemusia byť všetko. PSG nerešpektuje svojich hráčov – dokonca ani ich údajnú tvár projektu.

Existuje veľa hráčov Realu Madrid ktorí sa cítia rovnako ako Mbappe alebo Vinicius. Ďalej sú to hráči zo Španielska alebo zakorenení v klubovom étose. Veľmi chcú uspieť a vyhrať trofeje práve v Reale Madrid. Ich smäd po úspechu je neutíchajúci a rozhodne sa nemôže uhasiť prúdom ropy.

Takže sa nebojte o PSG. Bez svojich peňazí nie sú ničím iným ako ilúziou. A skutoční Madridisti klubu vidia fatamorgánu. Nepotrebujú nadmerný plat aby boli šťastní. Nie, potrebujú niečo viac, a vedia že Madrid im to môže poskytnúť. Branding? Každý vie, že reputácia sa získava, nie kupuje. PSG nikdy nemôže kúpiť to čo Real vybudoval.

zdroj: therealchamps.com

Subscribe
Notify of
3 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

3
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x