Domov Novinky Je čas splniť si sen

Je čas splniť si sen

Niektoré zdroje uvádzajú, že Kylian Mbappé má stále pochybnosti. V skutočnosti to nemusí byť ani tak váhanie, ako skôr nejaký strach skočiť do klubu s takou bohatou históriou a úspechmi.

Autor: Marek
12 komentárov

Mbappé odmalička sníval o tom, že bude hrať za Real Madrid a vôbec to nie je novinársky výmysel.

Pôsobenie v klube je však spojené s obrovským tlakom. V takejto situácii vôbec nepomáha tlak vyvíjaný na hráčovo prostredie či výzvy francúzskeho prezidenta.

Kylianova budúcnosť sa stala záležitosťou štátneho významu. Futbalista sa obáva o pohodlie svojej rodiny, pretože každý z nich sa cíti uzavretý. Aj najmladší brat 23-ročného hráča Ethan, ktorý trénuje v akadémií PSG a sníva o debute v prvom tíme Parížanov.

Napriek neustálym rozhovorom s Katarom má útočník jasný názor: je čas presťahovať sa do španielskej metropoly.

Situácia môže trochu pripomínať tú, ktorej kedysi čelil Figo. Portugalčan sa na Bernabéu ocitol v takmer škandalóznej atmosfére a v Katalánsku ho dodnes považujú za zradcu.

Takéto prestupy sú spojené s obrovskou psychickou záťažou. Mbappé však čelí takýmto okolnostiam už ako 23-ročný.

Figo v neskorších rozhovoroch priznal, že prestup do Realu Madrid nikdy neoľutoval. Bol si vedomý toho, čo by bolo pre neho najlepšie a že skončil v klube, ktorý pôsobil v inej dimenzii.

Portugalčana v neskorších rokoch nasledovali Zidane, Ronaldo, Beckham, Cristiano, Benzema a Bale.

Práve Kylianov prestup však robí najväčšie problémy takému skúsenému a vplyvnému mužovi, akým Florentino je.

Real Madrid už nemôže dať Mbappému viac. Členovia kráľovskej rodiny boli dokonca naklonení porušovať ich prísne pravidlá týkajúce sa zdieľania práv na obrázky.

Hráčov agent si je vedomý úsilia vedenia Los Blancos a veľmi si ho váži. Zástupca Francúza nie je slepý voči tomu, že králi sa rozhodli vzdať sa Haalanda, čím dali jasne najavo, okolo koho má byť nový projekt vybudovaný.

Kylian sa nebude musieť s nikým deliť o svoje postavenie. Má byť ústrednou postavou a má priviesť davy na nové Bernabéu.

Počas posledných piatich rokov sa PSG snažilo vybudovať si meno legendárneho klubu. Parížania s výdavkami nepočítali a do najväčších mien investovali obrovské sumy.

Niektoré veci však vychádzajú prirodzene. Športový plán tímu z francúzskej metropoly stojí na hlinených nohách. V procese rekonštrukcie sa Realu Madrid podarilo vyhrať dva ligové tituly, raz boli v semifinále a raz vo finále Ligy majstrov.

Táto mágia čaká na Mbappého v Reale. Raz to Figo a Zidane zariskovali už zariskovali. Teraz je čas na Kyliana. Real Madrid ho potrebuje a on potrebuje Real Madrid.

Florentino Pérez už má pravdepodobne napísaný prejav, kde uvádie, že Mbappé sa narodil, aby reprezentoval Real Madrid…

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
12 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

12
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x