Domov Novinky Je čas na Kroosa

Je čas na Kroosa

Reprezentačná prestávka sa skončila, a tak prichádza na rad striedanie. Real sa vracia do akcie v nedeľu a sezóna sa začína formovať, najmä s Ligou majstrov, ktorá začína budúci týždeň.

Autor: Marek Varga
0 komentár

V tejto situácii sú rotácie najlepším spôsobom boja proti vírusu FIFA. Jedným z hráčov, ktorí budú z toho profitovať je Toni Kroos.

Nemec je jediným stredopoliarom, ktorý celú reprezentačnú prestávku strávil pod Ancelottiho dohľadom. Zatiaľ čo mnohí hráči boli na reprezentačných zrazoch a ďalší sú zranení, 33-ročný hráč pilne trénoval vo Valdebebas.

Tvorca hry ukončil svoju reprezentačnú kariéru po Euro 2021, aby sa plne sústredil na svoje klubové výkony. K zápasu proti Realu Sociedad teda pristúpi naplno oddýchnutý, čo nemôžu povedať Tchouaméni, Camavinga či Valverde.

V prípade posledného menovaného sú to aj veľmi dlhé cesty. Logika naznačuje, že Kroos môže byť v nedeľu v základnej zostave.

Čo tiež hrá v prospech Toniho, je jeho úroveň. Po vstupe na ihrisko proti Getafe sa hra tímu výrazne zlepšila. Pod Kroosovým vedením Los Blancos našli rytmus a plynulosť a zaútočili s viacerými nápadmi.

Nemec hral od začiatku zatiaľ len v zápase s Almeríou. Na úvod ligy sa tréner zameral na mládež a do boja poslal Tchouaméniho, Camavingu a Valverdeho. Kroos a Modrič vstúpili do systému striedania.

Sám Carletto však zdôrazňuje, že hlavným problémom v prípade oboch veteránov nie je počet minút, ale ich stále obrovská kvalita. Talian musí nájsť správnu rovnováhu medzi mladosťou a skúsenosťami tak, aby sa nikto necítil znevýhodnený.

Náznak Ancelottiho taktiky môže pochádzať z jeho rozhodnutí v minulej sezóne. Po oboch reprezentačných prestávkach (okrem Majstrovstiev sveta) 64-ročný tréner od prvej minúty poslal do hry Kroosa a nechal oddýchnuť na lavičke Modrića.

Zápas proti Osasune aj Realu Valladolid sa hral na Bernabéu. Proti Realu Sociedad sa tento vzor môže zopakovať.

zdroj: as.com

Marek Varga

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x