Domov Novinky Je Bayern pripravený ponechať si Daviesa až do konca zmluvy?

Je Bayern pripravený ponechať si Daviesa až do konca zmluvy?

Bavori momentálne nevidia šancu dohodnúť sa s Kanaďanom, ale sú pripravení ponechať si ho v tíme aj na ďalšiu sezónu a riskovať jeho voľný odchod.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Pre kráľovský klub by takýto scenár nebol zlý, keďže aj Ferlandovi Mendymu končí zmluva v roku 2025. Florian Plettenberg z nemeckej televízie Sky Sports informoval, že Bayern sa interne dohodol na zotrvaní Alphonsa Daviesa v poslednom roku jeho zmluvy, keďže sa s hráčom nedokáže dohodnúť na novej zmluve a Real Madrid sa na neho nepýtal.

Bavori pripúšťajú možný scenár, podľa ktorého by Kanaďan mohol o rok odísť zadarmo. Tento novinár dodáva, že v posledných dňoch sa uskutočnili ďalšie rozhovory s obrancom, ale stále je ďaleko od dohody.

23-ročný hráč stále očakáva ročný plat okolo 20 miliónov eur brutto a vstup do druhej platovej triedy za Harrym Kaneom.

Bayern nie je ochotný za neho vynaložiť takúto sumu a bolo dohodnuté, že ak nedôjde k dohode a nikto za neho nepríde s očakávanou ponukou (predtým sa uvádzalo, že Nemci sa zameriavajú na sumu minimálne 50 miliónov eur), hráč jednoducho dodrží svoju zmluvu.

Tieto analýzy Bayernu potvrdzuje aj portál Kicker, ktorý zdôrazňuje, že Bayern akceptuje prípadný Daviesov voľný odchod, a ak by sa Kanaďan napokon v lete predal, na jeho pozícii by mohol hrať Raphaël Guerreiro alebo nedávno získaný Hiroki Ito.

Očakáva sa, že to poskytne klubu úplný kľud. Dôležité je, že časopis zdôrazňuje, že klub necíti voči hráčovi žiadnu nevraživosť a očakáva sa, že sa bude správať vzorne aj mimo ihriska.

Davies na verejnosti nepovedal ani jedno negatívne slovo a napokon aj na ihrisku v závere sezóny ukázal toľko očakávané záblesky dobrej formy.

Denník BILD v piatkovom článku o personálnych cieľoch Bayernu na novú sezónu uviedol, že klub sa snaží ušetriť na mzdách, čo sa netýka len Daviesa.

Pokiaľ ide o situáciu Kanaďana, tento denník uvádza, že Bayern odstúpil od rokovaní o Theovi Hernándezovi po tom, ako sa dozvedel o jeho očakávaniach.

Nový tréner Vincent Kompany vraj vedeniu povedal, že by rád Daviesa využil a sľubuje, že má plán, ako ho dostať späť do formy z roku 2020.

Denník pokračuje, že Max Eberl, člen predstavenstva Bayernu, hovoril s agentom 23-ročného hráča v Mníchove predchádzajúci týždeň a práve keď sa zdalo, že rokovania by mohli byť na dobrej ceste, Nick Hoseh nečakane opustil Mníchov.

BILD tvrdí, že ide jednoducho o to, že hráčove očakávania sú stále príliš vysoké, keďže očakáva 16 miliónov eur ročne v hrubom, ale aj podpisový bonus, čo by pravdepodobne znamenalo priemerný ročný zárobok 20 miliónov eur v hrubom.

Eberl vraj oznámil, že o prijatí takýchto podmienok nemôže byť ani reči. Noviny dospeli k záveru, že ak Davies nezníži svoje očakávania, neexistuje šanca na dosiahnutie dohody.

Na doplnenie informácie: podľa väčšiny zdrojov v posledných týždňoch Davies v súčasnosti zarába približne 9 miliónov eur v hrubom, pričom Bayern mu ponúka zvýšenie na približne 13 miliónov eur v hrubom ročne.

Real Madrid situáciu potichu sleduje, pretože, ako sa celú jar v Španielsku zdôrazňovalo, pokoj v duši zaručuje zmluva Ferlanda Mendyho, ktorej platnosť takisto vyprší v roku 2025.

Ak Bayern nebude ochotný rokovať v sume pod 50 miliónov eur za Daviesa, kráľovský klub s najväčšou pravdepodobnosťou zostane pri Mendym a ďalšie kroky podnikne v budúcom roku: predĺžiť zmluvu s Francúzom; alebo presvedčiť Kanaďana, aby sa presunul a urobil náhradu na ľavej strane obrany bez prestupovej sumy; alebo dokonca nájsť ešte jedno meno.

zdroj: Florian Plettenberg, kicker.de, bild.de

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x