Domov Novinky Isco je najčastejšie skórujúci záložník v La Lige v tomto roku

Isco je najčastejšie skórujúci záložník v La Lige v tomto roku

Pred začiatkom reprezentačnej prestávky si Real Madrid konečne pripísal na svoje konto tri body z domáceho zápasu. Espanyol Barcelona zdolal vďaka dvom Iscovým gólom 2:0. A práve o bývalom hráčovi Malagy bude tento článok. Isco je totiž najčastejšie skórujúcim záložníkom v La Lige v prebiehajúcom roku.

V roku 2017 strelil Isco v La Lige desať gólov – šesť na štadióne Santiaga Bernabéua – dva proti Granade a Espanyolu Barcelona a jeden proti Las Palmas a Alavésu. Štyri pridal na súperových ihriskách – dvakrát skóroval do siete Sportingu Gijón a raz proti Osasune a La Coruni.

Isco svojimi dvoma gólmi rozhodol o víťazstve Realu nad Espanyolom v siedmom ligovom kole – presadil sa v 30. a 70. minúte.

Týchto desať gólov ho tak radí na prvé miesto spomedzi všetkých záložníkov najvyššej španielskej súťaže. Na druhom mieste sa nachádza päť sedemgólových strelcov – bývalý hráč Los Blancos James Rodriguez, Yannick Carrasco, Adrián González, Xabi Prieto a Raúl García.

Okrem spomínaných desiatich ligových gólov strelil Isco ešte ďalšie dva. Jeden, mimoriadne dôležitý, strelil na ihrisku Atlética v odvete semifinále Ligy majstrov 2016/2017. Týmto presným zásahom zabezpečil Realu účasť vo finále. A druhý strelil v zápase o európsky Superpohár proti Manchestru United. Zvyšoval tak na 2:0, Real nakoniec zvíťazil 2:1.

Isco má tento rok naozaj skvelý čuch na góly. Bodaj by mu to tak pokračovalo aj v ďalších zápasoch.