Domov La Fábrica Iker Bravo hľadá impulz

Iker Bravo hľadá impulz

Po komplikovanom lete sa klub rozhodol, že 18-ročný hráč začne sezónu ako hráč Juvenilu A. Útočník je odhodlaný získať späť Raúlovu dôveru a vrátiť sa do Castilly.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Prišiel ako melódia budúcnosti, výnimočný hráč. A stále ním je. Toto je pocit Realu Madrid ohľadom Ikera Brava. Preto sa klub dohodol s Bayerom Leverkusen na predĺžení jeho hosťovania s opciou na kúpu (za 10 miliónov eur) do roku 2024, a to aj napriek tomu, že jeho výkony v minulej sezóne neboli na takej úrovni, ako sa od neho očakávalo.

Ale ani hráč, ani klub nemajú zaviazané oči. Obe strany si uvedomujú, že 18-ročný mladík potrebuje impulz. Ani toto leto nebolo pre neho ľahké a menšie zdravotné problémy mu zabránili naplno trénovať so spoluhráčmi z Castilly až do záverečnej fázy predsezónnej prípravy.

Táto situácia a súťaž o miesto v útoku v rezervnom tíme (Gonzalo García, Álvaro Rodríguez a Noel López) ho prinútili ocitnúť sa v novej realite a podniknúť isté kroky.

Iker Bravo preto bude striedavo hrať za Juvenil A a Castillu, kým nenadobudne potrebný rytmus a nevráti sa do optimálnej formy. Manu Fernández, riaditeľ kráľovskej akadémie, ho v súkromnom rozhovore prinútil uvedomiť si, že najlepším riešením by bolo urobiť krok späť a potom urobiť dva kroky vpred. Iker pochopil túto správu a neprekvapilo ho to. Vyhrnul si rukávy a pustil sa do práce.

„Je veľmi sústredený, vie, že táto sezóna je kľúčová,“ priznáva jeho okolie. Bravo má špecifickú osobnosť, ktorú treba správne usmerňovať a formovať, pretože nie všetky rozvojové procesy u mladých talentov prebiehajú rovnakým tempom. A uvedomuje si to aj samotný hráč. Toto obdobie pod krídlami Álvara Arbeloia preto berie ako odrazový mostík k vykúpeniu a v UEFA Youth League bude mať možnosť zaujať a zažiariť. Urobil to už v minulej sezóne.

V Castille strelil tri góly (vrátane toho najdôležitejšieho v druhom zápase semifinále play-off proti Barçe Atlètic, ktorý sa skončil veľkou remontadou) počas 871 minút, pričom v najvýznamnejších európskych mládežníckych súťažiach pridal ďalšie tri (v štyroch zápasoch), zaznamenal aj tri asistencie.

Na ihrisku strávil 252 minút, pričom sa priamo podieľal na góle v priemere každých 42 minút. Jeho nové európske dobrodružstvo odštartuje 20. septembra súbojom s Union Berlin.

Jeho sebavedomie je stále prítomné a klub nezabudol, že Iker Bravo je výnimočný talent. Bol jedným z najväčších klenotov La Masie predtým, ako sa pripojil k Leverkusenu v snahe urýchliť svoj progres.

Potom prišiel jeho debut v Bundeslige vo veku 16 rokov a jeho góly za Bayer v lete 2022, krátko predtým, ako bol potvrdený jeho prestup do Realu Madrid.

Los Blancos čakala bitka, najmä s Atléticom, no napokon z neho vyšli víťazne Los Blancos. Útočníka zlákala vidina triumfu v bielom drese a nemieni sa vzdať. „Sústredený a pokojný! Nemôžem sa dočkať, kedy sa vrátim na ihrisko a dokážem svoju hodnotu. Madridisti, zostaňte pokojní, bude to rok radosti,“ napísal Iker na svojej sociálnej sieti. Jeho poslanie je zrejmé – znovu získať Raúlovu dôveru, aby sa mohol natrvalo vrátiť do Castilly.

zdroj: as.com

Marek Varga

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x