Domov Mužstvo Hodnota hráčov raketovo stúpa

Hodnota hráčov raketovo stúpa

Do Realu Madrid prišli sotva známi alebo s veľmi malými skúsenosťami z elitného futbalu.

Autor: Patrik98
0 komentár

Pri niektorých príležitostiach to boli riskantné stávky a pri iných to bolo všetko kvôli rýchlemu pohybu športového manažmentu Los Blancos. Hovoríme o hráčoch ako Vinícius, Valverde, Rodrygo, Militao a dokonca aj Camavinga .

Každý z nich sa pripojil k Merengues rôznymi cestami, ale všetci sa zhodujú na dvoch veciach: na prvom, že ide o prácu Juni Calafata a vedia, ako znásobiť hodnotu toho, do čoho bolo investované .

Reinier a Lunin sú tí, ktorí sa nepresadili kvôli nedostatku príležitostí. Odegaard v prvom tíme neuspel no jeho predaj za 35 miliónov eur je sedemnásobok toho, čo Los Blancos v roku 2015 zaplatili za Nóra.

Podľa referenčného webu Transfermarkt je Vinícius so 100 miliónmi eur najcennejším hráčom LaLigy. Real Madrid zaplatil 35 miliónov eur, no jeho hodnota sa päťnásobne zvýšila.

Z 20 miliónov, ako bol ocenený v roku 2018, po 100 miliónov dnes. Treba povedať, že hodnotu každého hráča určujú rôzne premenné, ako sú zostávajúce roky zmluvy, vek, výkonnosť a efektivita vzhľadom na maximálne determinanty futbalu, akými sú góly a asistencie.

Fede Valverde je hráč, ktorého hodnota v minulej sezóne narástla najviac. Po spoluhráčovi Viníciusovi a Pedrim je tretí najhodnotnejší hráč v LaLige.

Valverde sa dostal z milióna eur (jeho futbalová hodnota vyčíslená v roku 2016) na súčasných 70 miliónov eur . Cena, ktorú za neho Madrid zaplatil, nepresahuje tri milióny eur.

Šiestym na zozname Transfermarkt je Militao. Hráč, ktorý tiež stúpol na hodnote, hoci to, čo urobil, bolo skôr splatenie 50 miliónov eur, ktoré Real Madrid zaplatil Portu.

Courtois je ôsmy najhodnotnejší hráč s cenovkou 60 miliónov. Deviatym hráčom v tomto rebríčku nie je nikto iný ako Rodrygo Goes. Je ocenený na 60 miliónov ako Courtois. Real Madrid zaplatil 40 miliónov, no jeho hodnota v minulej sezóne neprestala rásť.

Camavinga uzatvára kruh madridských hráčov najlepšie umiestnených na spomínanom zozname. Je na trinástom mieste s odhadovanou hodnotou 55 miliónov eur , čo je o 25 miliónov viac, ako zaň zaplatil Real Madrid pred jedenástimi mesiacmi. Rovnakú cenu má aj Alaba, hráč, ktorý od prestupu do Realu Madrid tiež stúpol na hodnote.

Vinícius a Rodrygo prišli do Realu Madrid vďaka rýchlemu manažmentu Juniho Calafata. Jeho prítomnosť v Brazílii zabránila obom hráčom podpísať sa Barcelone. Militao podpísal zmluvu po štyroch mesiacoch hrania za Porto. Ďalší šikovný a vo svojej dobe kritizovaný manéver Realu Madrid umožnil príchod stredného obrancu.

Čo sa týka Camavingu, práca trvala dlho, veľa ciest do Francúzska a veľa rozhovorov. V rýchlom pohybe trhu podpísal francúzsky reprezentant 30. augusta zmluvu s Realom Madrid.

Zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x