Domov Novinky Hodnota Bellinghama naďalej rastie

Hodnota Bellinghama naďalej rastie

Hodnota Judea Bellinghama naďalej rastie. Angličan je počas majstrovstiev sveta v najlepšej forme, čo využil v prvom zápase skupinovej fázy, keď strelil gól Iránu.

Autor: Marek Varga
0 komentár

V Dortmunde niet pochýb o tom, že turnaj v Katare bude mať vplyv na budúcnosť stredopoliara. Hans-Joachim Watzke pred časom verejne vyhlásil, že klub po Majstrovstvách sveta uskutoční s hráčom rozhovor, aby zistil jeho zámery týkajúce sa jeho budúcnosti.

Aj keď sú aktivisti BVB s odchodom 19-ročného mladíka skôr zmierení, na druhej strane si mädlia ruky pri myšlienke, koľko peňazí na ňom zarobia. Podľa prepočtov CIES má momentálne tvorca hry hodnotu 202 miliónov eur.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Real Madrid má záujem o prestup Bellinghama. Los Blancos už nejaký čas postupne pracujú na dokončení generačnej výmeny stredu poľa.

Po Camavingovi a Tchouaménim má byť práve odchovanec Birgminghamu posledným chýbajúcim článkom. Jude by obsadil miesto pre hráčov mimo európskeho spoločenstva, ale to momentálne nie je problém, keďže Brazílčania si už vyzdvihli španielske pasy.

Konkurencia v boji o tento prestup však bude obrovská. Liverpool a Chelsea chcú tiež hráča kúpiť. Ako zaujímavosť možno uviesť, že Bellingham je jediným zástupcom Anglicka v Katare mimo Premier League.

Borussia hráča kúpila v roku 2020, keď mal iba 17 rokov. Birminghamu za neho zaplatili 25 miliónov eur. Aktuálne BVB žiada 150 miliónov. Prirodzene, len málo klubov si môže povedať, že ho získa. Prípadný prestup za túto sumu by urobil z Bellinghama najdrahšieho hráča v histórii BVB.

Real Madrid však nemieni meniť taktiku z minulých rokov. Akčným plánom je predovšetkým presvedčiť samotného Bellinghama a využiť výborný vzťah medzi Florentinom a Watzkem.

Je možné, že sa tak znížia finančné požiadavky Borussie. Je o koho bojovať, pretože hovoríme o hráčovi, ktorý v Bundeslige nevynechal ani minútu a vedie takmer v každom ligovom rebríčku. Angličan vyhráva najviac duelov, je najviac faulovaný a je druhý v počte prihrávok na súperovej polovici. V 22 zápasoch tejto sezóny za klub strelil 10 gólov a pridal 3 asistencie.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x