Domov Novinky Herbalife Gran Canaria 70-75 Real Madrid Baloncesto

Herbalife Gran Canaria 70-75 Real Madrid Baloncesto

Real Madrid dokázal vyhrať neľahký súboj proti Herbalife Gran Canaria v Las Palmas a vďaka tomuto víťazstvu a zakopnutiu Barcelony sa osamostatnil na čele tabuľky. Real touto výhrou dosiahol 900. víťazstvo v najvyššej španielskej súťaži.

Sila súpera, ktorý pred domácim publikom ešte nezaváhal bola od začiatku badateľná. Domáci tlačili od samého začiatku zápasu a Real im vstup do zápasu uľahčil trochu váhavejším rozbehom (20-12). V druhej štvrtine to však bolo o niečom inom. V dvanástej minúte síce naši stále prehrávali o 8 bodov, no do konca štvrtiny to stihli ešte otočiť na svoju stranu (37-39).

V druhom polčase bola misia jasná – minimálne udržať si tesný náskok a vyhrať zápas. Hráči sa podľa toho riadili a v obrane sa naplno začali zapájať Mirotic a Bourousis. Real si postupne začal budovať pekný náskok, no pred koncom štvrtiny bolo vďaka Baezovi  takmer opäť vyrovnané (53-54). Real začal poslednú štvrtinu s rovnakou päťkou ako tú predchádzajúcu a toto rozhodnutie sa trénerovi Lasovi vyplatilo. Tri minúty pred koncom síce bolo ešte vyrovnané (63-63), ale opory nášho tímu zabrali a vedenie, ktoré si náš tím nahromadil pred záverečným klaksónom už domáci nedokázali dobehnúť (70-75). Real je tak posledným tímom v Endesa lige, ktorý ešte v sezóne neprehral. Našim najlepším strelcom v zápase bol Mirotic s 19 bodmi.

Strelci:

HERBALIFE GRAN CANARIA 70 (22+15+16+17): Bellas (6), Beirán (4), Newley (7), Báez (13), Rey (6); Martin (6), Oliver (20), Cruz (-), Alvarado (-), O`Leary (8), Tavares (-).

REAL MADRID 75 (17+22+15+21): Llull (6), Rudy (11), Darden (2), Mirotic (19), Bourousis (5); Díez (-), Carroll (7), Reyes (6), Slaughter (6), Sergio Rodríguez (13), Draper (0), Mejri (-).