Domov Novinky Hazardova budúcnosť závisí od Mbappého

Hazardova budúcnosť závisí od Mbappého

Autor: Marek Varga
2701 videní

Kylian Mbappé sa má stať základom a novým lídrom Realu Madrid. Týmto prestupom by bola spochybnená budúcnosť Edena Hazarda. Belgičan by stretil svoju pozíciu v tíme.

Kylian Mbappé je pre Real Madrid veľkým, zatiaľ nesplneným snom. Kráľovské vedenie sa pripravuje na oficiálne rokovania s PSG. Nikto v Madride nepochybuje o tom, že okolo francúzskeho hráča má v Madride vzniknúť nový projekt.

Mbappé by bol na ďalšie desaťročie lídrom Realu Madrid a akousi čerešničkou na torte nového Santiaga Bernabéua. Jeho prestup by mal veľký dopad na situáciu Edena Hazarda, ktorý bol donedávna považovaný ako hlavný idol Madridistov.

Belgičan prestúpil do Realu Madrid v roku 2019 za 100 miliónov eur. Mal posilniť tím, ktorý sa po odchode Cristiana Ronalda nedokázal otriasť.

Zodpovednosť za strielanie gólov prevzal Karim Benzema, ale v ofenzíve potreboval spoľahlivého partnera. Nekonečné zdravotné problémy Hazarda mu v žiadnom okamihu svojho pobytu v Madride nedovolili dostať sa na úroveň, na ktorú sme u neho boli zvyknutí v Premier League.

Od svojho prestupu do hlavného mesta Španielska už vynechal celkovo viac ako 40 zápasov a je pochopiteľné, že fanúšikovia Los Blancos pomaly strácajú nádej, že ho niekedy vôbec uvidia v špičkovej forme.

Prestup Mbappého by mohol Hazardov osud spečatiť mnohými spôsobmi. Dvadsaťdvaročný Francúz hrá na pozícii ako jeho starší kamarát. Tréner PSG Mauricio Pochettino dobre vie, že jeho hviezda podáva najlepšie výkony na ľavom krídle.

Podľa francúzskych médií mal samotný hráč informovať svojho nového trénera, že nevyužíva celý svoj potenciál na pravom krídle a aj na pozícií stredného útočníka.

S ohľadom na vyššie uvedené informácie by bol Hazard hlavnou obeťou súčasného kádra Los Blancos. Belgičan dokáže zahrať na akejkoľvek útočnej pozícii, najlepšie sa cíti na ľavom krídle. V takejto situácii by Zidane musel nájsť nové miesto pre Belgičana.

Treba brať do úvahy aj to, že hráči ako Vinicius Junior a Marco Asensio budú stále bojovať o svoje miesto v kádri.

K športovým otázkam je potrebné pridať aj mediálny aspekt. Mbappé by sa pripojil k Realu Madrid ako najdrahší prestup v histórii klubu s najvyšším príjmom zo všetkých hráčov súčasného tímu.

V tomto ohľade by bol ďaleko pred Hazardom, ktorý ročne zinkasuje 14 miliónov eur. Okrem toho by sa na mladého Francúza upriamilo aj oko celého futbalového sveta a považoval by sa za hlavnú základňu a hviezdu Realu Madrid.

To všetko by podlomilo dôveru v Hazarda…

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
8 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

8
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x