Domov Prestupové leto 2022 Gutiérrezova neistá budúcnosť

Gutiérrezova neistá budúcnosť

Meno Miguela Gutiérreza sa bude opäť skloňovať počas letného prestupového obdobia.

Autor: Marek
2 komentáre

Španiel po odchode Marcela mal byť súčasťou kádra prvého tímu, no situáciu môže skomplikovať prestup Rüdigera a s tým súvisiaci presun Alabu na ľavú stranu.

Miguel má zmluvu platnú do roku 2024, vzťahy medzi agentmi hráča a klubom sú veľmi dobré. Všetky strany sa radia v rovnakom smere.

Miguel sa rozhodol, že v nadchádzajúcej sezóne chce súťažiť na najvyššej úrovni. Nehovorí sa však, že v kráľovských farbách. Ak áno – skvelé. Ak však nie – buďte trpezliví a počkajte na lepšiu chvíľu. V prípade odchodu je samozrejme prioritou zostať v La Lige.

Komunikácia medzi Gutiérrezovým okolím a klubom je plynulá a neprerušovaná zo žiadnej strany. Preto bude každá zaujímavá ponuka dôkladne zvážená.

Ľavý obranca vždy sníva o víťazstve v bielom drese. Z tohto dôvodu sa v minulej sezóne rozhodol zostať v Castille, aj keď mu konkurencia medzi Mendym a Marcelom prakticky zablokovala pravidelné hranie za Ancelottiho.

Dnes je situácia dosť podobná. Rüdigerov prestup znamená, že na ľavú stranu obranného bloku sa s najväčšou pravdepodobnosťou vráti David Alaba. Sám Carletto sa naopak domnieva, že jeho personál je komplexný a dobre zabehnutý, a preto jednoducho necíti potrebu spoliehať sa na žiakov z akadémie.

Pred podpísaním Rüdigera bolo voľné miesto na pozícii ľavého obrancu a zvažovalo sa aj opätovné získanie Frana Garcíu. Dnes sa táto možnosť javí ako nereálna, aj keď by to bolo rýchlo zrealizovateľné. Klub má stále 50% práv na Frana a jeho výkupná klauzula je 10 miliónov.

Miguel má za sebou prechodnú sezónu. Bol zranený a ani koniec sezóny nebol ideálny, keďže sa nevedelo, či sa stihne dať do poriadku.

Futbalista sa dostal do plnej kondície rýchlejšie, než ktokoľvek čakal. To mu umožnilo pomôcť Castille v domácom zápase a dúfať, že možno dostane aj ďalšiu šancu od Ancelottiho.

Dnes je isté len to, že Gutiérrez už ďalší rok nestrávi v nižšej lige ako je Primera División.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
2 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

2
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x