Domov Novinky Guipuzkoa Basket 65-76 Real Madrid Baloncesto (video)

Guipuzkoa Basket 65-76 Real Madrid Baloncesto (video)

Verní svojmu štýlu, Real Madrid vyhral ďalší zápas Endesa ligy a zlomil rekord pre najlepší štart do súťaže – Los Blancos totiž vyhrali už 16. zápas v rade!

Hráči súpera však boli pripravený bojovať a boli ďalším tímom, ktorý chcel získať cenný skalp a ukončiť víťaznú sériu Realu Madrid. Zápas však pre domácich nezačal vôbec dobre, lebo Real sa ujal vedenia 0-8 a aj na konci prvej štvrtiny skóre odrážalo jeho nezastaviteľný útok (12-23). Domáci vedeli, že musia tvrdo brániť, ak sa chcú dostať späť do hry. To sa im darilo a v prvých troch minútach Real zaznamenal iba dva body. Túto štvrtinu síce Guipuzkoa vyhrala (16-14), ale k hosťom sa im nepodarilo dostatočne priblížiť (28-37).

Real Madrid chcel opäť nastoliť elektrizujúce tempo, ktoré im v prvej štvrtine zabezpečilo dobrý výsledok. Skóre druhého polčasu otvorili Llull a Rudy Fernández a vďaka nim sa rozdiel v skóre navýšil na 16 bodov. Domáci hráč Doblas však našich privádzal do zúfalstva a najmä vďaka nemu si domáci udržiavali aspoň minimálnu nádej na úspech (49-58). V záverečnej časti hry sa domáci dokonca priblížili na rozdiel piatich bodov, ale Rudy, Slaughter a Reyes zabránili prekvapeniu a Real Madrid vyhral svoj 31. zápas za sebou (65-76). Našim najlepším strelcom bol Sergio Llull (18 bodov).

Strelci:

Guipuzkoa Basket 65 (12+16+21+16): Neto (14), Cortaberría (2), Wincherter (9), Ramsdell (5), Doblas (16); (8), Motos (-), Hanley (11), Olaizola (-).

Real Madrid 76 (23+14+21+18): Draper (6), Llull (18), Rudy (13), Mirotic (6), Bourousis (5); S. Rodríguez (12), Darden (2), Díez, Reyes (7), Slaughter (3), Mejri (4).