Domov Novinky Gabri Veiga? Nie, Bellingham a Ceballos

Gabri Veiga? Nie, Bellingham a Ceballos

Los Blancos majú pevné priority v stredovej línii. Páči sa im 20-ročný stredopoliar Celty, no predovšetkým by chceli podpísať Bellinghama a mohli by predĺžiť zmluvu s Ceballosom.

Autor: Marek
0 komentár

Gabri Veiga je s Realom Madrid spájaný už dlho. Stredopoliara sledujú Los Blancos, no najväčší záujem je o Premier League, kam pravdepodobne pristane už toto leto.

Tento 20-ročný hráč mohol v sobotu zblízka vidieť to, čo ostatní hráči Los Blancos milujú, vrátane Daniho Ceballosa.

Nebolo žiadnym prekvapením, že Veiga v sobotu vstúpil na ihrisko s výrazom úžasu na tvári a keď sa rozhliadol po Santiagu Bernabéu, videli ste, ako hovorí: „Aké krásne.“

Stredopoliar je v tejto sezóne jednou z najsľubnejších hviezd La Ligy. Proti Realu ukázal svoju fyzickú kondíciu, osobnosť a techniku ​​a po svojej pôsobivej hre proti Antoniovi Rüdigerovi zožal chválu od publika.

Približne v 60. minúte ho z ihriska stiahol Carlos Carvalhal, ktorý povedal, že stredopoliar zápasí so zápalom žalúdka. To však nezabránilo fanúšikom Realu špekulovať o tom, či by Veiga mohol v budúcej sezóne hrať za nich.

The Athletic uvádza, že hoci je Veiga v Reale obľúbený, toto leto nie je pre klub prioritou. Ich hlavným cieľom zostáva Jude Bellingham – Real Madrid bojuje s Manchestrom City o Angličana. Dortmund dúfa, že si Bellinghama udrží aj na ďalšiu sezónu, najmä ak vyhrá Bundesligu.

Boj o Veigu nielen na ihrisku

Veigovi sa však zmluva končí v roku 2026 a očakáva sa, že toto leto odíde za 40 miliónov eur, čo je suma, ktorú má vo svojej klauzule o uvoľnení. Jeho sestra Naomi má na starosti jeho záležitosti, odkedy sa rozišiel so svojou predchádzajúcou agentúrou, hoci ďalší agenti bojujú o to, aby ho zastupovali.

Jorge Mendes sa ho neúspešne pokúšal získať, zatiaľ čo Pini Zahavi, Footfeel ISM a Pere Guardiola – Pepov brat – sú považovaní za jeho favoritov. City prejavilo záujem aj o Veigu, čo by mohlo hrať v prospech Perea Guardiolu.

Dôležitosť Ceballosa

Real Madrid venuje viac pozornosti iným hráčom, nielen Bellinghamovi, ale aj Ceballosovi. Zmluva 26-ročného hráča vyprší v lete a na otázku, či je blízko k predĺženiu zmluvy, zdroje z okolia stredopoliara odpovedali, že „nič nie je uzavreté“.

Nechcel rokovať s Atleti, keď ho kontaktovali počas poslednej reprezentačnej prestávky, pretože je rozhodnutý zostať na Santiago Bernabéu.

Ceballosovi pomohla podpora, ktorú dostal od fanúšikov Madridu. Rovnako to bolo aj proti Celte, kde Bernabéu prejavil uznanie za jeho neúnavný pressing – aj keď nezískal loptu.

Fanúšikovia si užili aj jeho kombinačnú hru s Vinim, ktorý si s Ceballosom skvele rozumie na ihrisku aj mimo neho. Bola to dokonalá Ceballosova prihrávka, ktorá dostala Viniciusa do jasnej pozície pri góle Marca Asensia. Meno stredopoliara sa skandovalo po tom, čo v 81. minúte vystriedal, čo ukazuje, že fanúšikovia Madridu s ním rátajú.

zdroj: theathletic.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x