Domov Prestupy Gabri Veiga je cieľom Realu Madrid

Gabri Veiga je cieľom Realu Madrid

Španielsky stredopoliar sa čoraz viac páči vedeniu kráľovského klubu a spĺňa takmer všetky prestupové požiadavky.

Autor: Marek
0 komentár

Real Madrid však bude musieť čeliť anglickým klubom, ktoré za neho môžu zaplatiť viac peňazí.

Na radare Realu Madrid bliká jasný signál. Kráľovský klub čoraz vážnejšie uvažuje o získaní Gabriho Veigu. Výbuch talentu 20-ročného futbalistu nezostal v madridskom klube nepovšimnutý a jeho možný presun presviedča majiteľov Los Blancos s každým ligovým kolom viac a viac, informuje denník AS.

Jeho profil zapadá do prestupovej politiky klubu: je mladý, dokáže strieľať góly, jeho cena je prijateľná a navyše je to Španiel, čo je dôležité z hľadiska limitov, ktoré treba naplniť, hoci len v Lige majstrov.

Los Blancos zaujala ľahkosť, s akou Gabri Veiga dokáže strieľať góly napriek tomu, že hrá na pozícii stredopoliara. V La Lige strelil už deväť gólov a pridal tri asistencie. To sú čísla, ktoré ho radia k najefektívnejším stredopoliarom vo všetkých silných európskych ligách.

Ešte prekvapujúcejšie je, že Španiel strelí gól alebo pridá asistenciu v priemere každých 126 minút, čo by mu mohli závidieť aj niektorí útočníci.

Od Carvalhalovho príchodu hrá viac stiahnutý (tvorí pivotské duo s Franom Beltránom). Neutrpel však na tom, že neskóruje, práve naopak: v 12 zápasoch pod argentínskym trénerom strelil tri góly a pod Portugalčanom ich strelil už šesť (vrátane asistencie v zápasoch proti Betisu a Valladolidu).

To, nakoľko bude Real Madrid odhodlaný ho kúpiť, čiastočne závisí od toho, čo sa stane v strede poľa. Modrićovi, Kroosovi a Ceballosovi končia zmluvy po skončení aktuálnej sezóny. Chorvát verejne deklaroval ochotu predĺžiť, ak si vo veku 37 rokov udrží svoju vysokú úroveň. Neistejšia je budúcnosť Nemca a Španiela. Ak niektorý z nich v klube nezostane, túžba priviesť Gabriho Veigu sa len zvýši.

Hlavní konkurenti v boji o 20-ročného hráča sú v Anglicku. Arsenal, Manchester City a United už nejaký čas sledujú jeho kroky, pričom v posledných týždňoch sa k záujmu pridalo aj Newcastle.

Jeho výkupná klauzula je vo výške 40 miliónov eur a to by bola pre mnohé kluby výhodná kúpa. Stačí spomenúť, že za deväť futbalistov do 21 rokov sa v Anglicku v posledných rokoch zaplatilo najmenej 50 miliónov eur.

Cadena SER uvádza, že v súčasnosti by Los Blancos boli ochotní zaplatiť za stredopoliara 25 miliónov eur a do transakcie zahrnúť aj Rafu Marina, ktorého si trénerský štáb Celty obľúbil.

Hráč sa pred blížiacim sa letom rozhodol prestúpiť a nedávno opustil agentúru, s ktorou spolupracoval, aby sa pripojil k Pini zahavi, hoci to nebolo oficiálne potvrdené. Izraelský agent patrí k najznámejším na trhu.

Okrem iného sa postaral o prestup Roberta Lewandowského do Barcelony a sprostredkoval aj príchod Neymara do PSG, ktorý zostáva najdrahším prestupom v doterajšej histórii futbalu.

Príchod Veigu by tiež poslúžil na posilnenie prítomnosti španielskych hráčov v prvom tíme. Real Madrid od kúpy Brahima v januári 2019 nepriviedol žiadneho španielskeho hráča a potrebuje ich na naplnenie limitov Ligy majstrov.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x