Domov Novinky Fran García s veľmi dobrými referenciami pred návratom do Realu Madrid

Fran García s veľmi dobrými referenciami pred návratom do Realu Madrid

Fran García bol jedným zo strojcov víťazstva Raya nad Barcelonou.

Autor: Marek
1 komentár

Ľavý obranca mal opäť skvelý zápas proti špičkovému tímu. Už predtým sa o jeho futbalovej úrovni dozvedelo samotné Atlético a Real Madrid.

Ľavý obranca sa do Valdebebas vráti na konci aktuálnej sezóny. Ak ešte existovali nejaké pochybnosti o zmysle tohto kroku, v stredu boli rozptýlené.

Futbalista Raya sa za posledné tri roky veľmi dobre vyvinul. Určite sa zlepšil v obrane, je silnejší a proti najsilnejším súperom „nepraská“.

Jeho duša má stále veľa ofenzívnej fantázie, o čom svedčí aj gól proti Barcelone po nekompromisnom šprinte a perfektnom zakončení.

Fran dosiahol status idolu vo Vallecase. Jeho snahu, nasadenie a neúnavnosť bolo treba oceniť na štadióne, ktorý mal vždy chuť na útočnú hru. Hoci ľavý obranca bude od júla opäť hráčom Realu Madrid, Rayo zostane navždy v jeho srdci.

Fanúšikovia Raya sú mu určite vďační aj za to, že zostal verný a v zime sa nerozhodol prestúpiť do iného klubu. Bayer Leverkusen bol pripravený zaplatiť klauzulu o uvoľnení 10 miliónov eur, no García sa nechystal opustiť tím na polceste.

Odmietnuť pokusy Nemcov však pomohol aj Real Madrid. Aktivisti dospeli k záveru, že nastal čas na konkrétne ťahy a poslať Franovi jasný odkaz, že s ním v rámci účinkovania v prvom tíme Los Blancos stále počíta.

Real teda uskutočnil transfer a okamžite umožnil hráčovi zostať na hosťovaní v Rayu do konca sezóny. Bolo to asi najlepšie riešenie pre obe strany. García nechcel počas sezóny meniť prostredie, Rayo si dlhšie ponechalo jeden z ich kľúčových článkov a Real nenarušil rytmus vývoja hráča, do ktorého vkladá veľké nádeje.

Fran počas sezóny dokázal aj to, že vie, ako pracovať s krídelníkmi. V tomto prípade ide konkrétne o Álvara Garcíu. Obaja perfektne pracujú na ľavom krídle a to im môže závidieť väčšina klubov La Ligy.

Obaja strelili gól Barcelone. Trojica Fran – Álvaro – Isi umožnila reálne pomýšľať Rayu na hranie v európskych pohároch. V Reale sa tešia na testovanie ľavého krídla v zložení Fran a Vinicius.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x