Domov Novinky Florentino v Paríži? 120. výročie FIFA, stretnutie s Macronom a zástupcami PSG

Florentino v Paríži? 120. výročie FIFA, stretnutie s Macronom a zástupcami PSG

Aké boli hlavné ciele návštevy prezidenta vo francúzskej metropole? Španielske a francúzske médiá odhaľujú čoraz viac detailov.

Autor: Henriette Ősziová
0 komentár

Florentino Pérez v sprievode Emilia Butragueña a Pirriho včera odcestoval do Paríža, kde sa zúčastní na večeri organizovanej FIFA pri príležitosti 120. výročia jej založenia.

Slávnostné stretnutie sa uskutoční v Elyzejskom paláci, kde bude ako hostiteľ prítomný aj Emmanuel Macron, s cieľom presvedčiť prezidenta Realu Madrid, aby umožnil účasť francúzskych futbalistov na Olympijských hrách v Paríži.

Prípad by sa mohol týkať Ferlanda Mendyho, Eduarda Camavingu či Auréliena Tchouaméniho, ale predovšetkým Kyliana Mbappého, ktorý sa má stať novým hráčom Los Blancos.

L’Équipe alebo RMC Sport potvrdzujú správy zo Španielska a uvádzajú, že francúzsky prezident sa skutočne chystal na rozhovor s Florentinom Pérezom, aby na neho zatlačil ohľadom Mbappého účasti na olympijských hrách.

Pre Macrona to má byť mimoriadne dôležitá téma, keďže sa týka imidžu celej krajiny a zvýšenia prestíže turnaja v Paríži. Kráľovská rodina sa zatiaľ k takémuto postupu stavia odmietavo, keďže Kylian by mohol vynechať veľkú časť prípravného obdobia a dokonca aj začiatok sezóny a nehral by ani v prípadnom finále európskeho Superpohára vo Varšave, ak sa mu 1. júna podarí poraziť Borussiu Dortmund.

Začiatok parížskeho turnaja je naplánovaný na 26. júla a potom už budú hráči Realu v USA, kde ich čakajú tri priateľské zápasy vrátane El Clásica.

Hlavným cieľom návštevy madridskej delegácie je stretnutie pri príležitosti 120. výročia založenia FIFA, ktorú v roku 1904 založil Real Madrid a šesť federácií, ako aj možný rozhovor medzi prezidentom Realu a francúzskym prezidentom. MARCA však informuje, že Florentino Pérez chce návštevu Paríža využiť na ďalšie dôležité stretnutie.

Ide o predstavenie Kyliana Mbappého ako nového hráča Realu Madrid. José Félix Díaz uvádza, že Florentino sa stretne aj so zástupcami PSG a jednou z možných tém rokovania je získanie povolenia od parížskeho klubu, aby Real Madrid mohol predstaviť nového hráča pred začiatkom Majstrovstiev Európy.

Francúzski hráči povolaní na Majstrovstvá Európy sa budú hlásiť v Clairefontaine 29. mája, kde začnú s prípravou na turnaj. Vzhľadom na finále Ligy majstrov sú v tomto prípade výnimkou hráči madridského klubu, ktorí do Francúzska pricestujú až 3. júna, takže možnosť predstaviť Mbappého pred začiatkom turnaja závisí od dvoch povolení: Francúzska futbalová federácia a PSG, ktoré teoreticky ostáva útočníkovým „zamestnávateľom“ do 30. júna, keďže vtedy mu oficiálne vyprší zmluva, hoci už teraz je známe, že Kylian s Parížanmi zmluvu nepredĺži.

„Parížske stretnutie bude v prvom rade veľkou poctou FIFA, ale nemožno poprieť, že prítomnosť toľkých vysokopostavených futbalových funkcionárov spojených s pôsobením Mbappého zabezpečí, že jeho meno bude figurovať vo všetkých rozhovoroch, od predjedla až po dezert,“ uzatvára MARCA.

Zdroj: marca.com, lequipe.fr

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x