Domov Novinky Florentino Pérez zničil monopol

Florentino Pérez zničil monopol

Joaquín Maroto je novinár denníka AS, ktorý sa môže pochváliť priamym prístupom k Florentinovi Pérezovi.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Maroto je bývalý riaditeľ komunikácie v Reale Madrid a bývalý riaditeľ komunikácie priamo Florentina Péreza. Prinášame jeho článok o účasti Realu Madrid na Majstrovstvách sveta klubov.

Rozsudok Súdneho dvora Európskej únie, ktorý vytvoril novú judikatúru, naznačuje, že FIFA ani UEFA nemôžu zneužívať svoje dominantné postavenie.

SDEÚ sa domnieva, že organizovanie klubových futbalových súťaží a využívanie mediálnych práv na tieto súťaže predstavujú hospodársku činnosť.

Preto, ak chce FIFA organizovať Majstrovstvá sveta klubov (to isté platí pre UEFA s Ligou majstrov), musí rokovať o podmienkach takýchto súťaží s klubmi, čo znamená zvýšiť odmeny za účasť, prevziať zodpovednosť za platby zranených hráčov, vzdať sa väčšieho dielu z koláča vytvoreného televíznymi zmluvami a upustiť od politiky sankcií, ktorých cieľom je vzbudiť strach a vytvoriť tlak. Záver: FIFA nemôže vnucovať svoje podmienky a musí o nich rokovať.

Real Madrid chce, aby sa na kluby myslelo skôr, ako sa vytvorí nová súťaž, a aby sa klubom ponúkli platby zodpovedajúce hodnote, ktorú vytvoria v podobe televíznych práv.

Majstrovstvá sveta klubov, ktoré sú akousi Superligou, ponúka každému tímu 20 miliónov eur. To je 15-krát menej, ako ponúka Superliga každému účastníkovi len za účasť v jej súťaži.

Florentino zničil monopol. FIFA, ktorá MS klubov organizuje, to už pochopila a prezident Gianni Infantino bude rokovať a zlepšovať podmienky účasti klubov na turnaji, pretože jeho vzťahy s prezidentom Realu Madrid sú výborné.

Úplne iná situácia je u šéfa UEFA. Španiel nemá žiadny vzťah s Aleksanderom Čeferinom. V tomto prípade je odpoveďou Superliga, ktorej štart je naplánovaný na september 2025.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x