Domov Novinky Florentino a Laporta: Najintímnejší z nepriateľov

Florentino a Laporta: Najintímnejší z nepriateľov

Ako by prijal fanúšik Realu Madrid, keby sa dozvedel že Florentino Perez pomohol Barcelone získať Roberta Lewandowského?

Autor: Michal
0 komentár

Fanúšikovia sa každý deň hašteria v baroch a bijú sa na sociálnych sieťach, smejú sa, žartujú alebo sa pri akejkoľvek príležitosti navzájom urážajú.

A predsa Európska superliga do zvláštnej miery spojila prezidentov dvoch odvekých rivalov Pereza a Joana Laportu. Obaja majú motiváciu, ktorá presahuje to čo je teraz zrejmé.

Existuje spoločnosť s názvom Key Capital, ktorú vlastnia a riadia dvaja dobrí priatelia prezidenta Realu Madrid: Borja Prado (bývalý prezident Endesa) a Anash Laghari.

Laghari je vďaka rodinným väzbám svojho otca takmer ako krstný syn Florentina. Anash bol vymenovaný za generálneho tajomníka Super League a nedávno bol zaregistrovaný v obchodnom registri.

Key Capital mal na starosti zabezpečenie televíznych príjmov pre Super League.

Investičný fond Sixth Street prišiel do Realu Madrid s Key Capital, aby zvýšil prevádzkové výnosy Estadio Santiago Bernabeu a financoval tak miliardové náklady na výstavbu nového najmodernejšieho štadióna.

Sixth Street teraz získalo od klubu 30 percent prevádzkových výnosov zrekonštruovaného Bernabeu na 20 rokov.

To je tiež páka, ale páky nie sú zlé, keď ich použijete na zvýšenie príjmov a nie na zaplatenie dlhov.

Keď sa Barcelona chystala podpísať CVC, z ničoho nič sa objavila Sixth Street. Je zrejmé, že klub potreboval oveľa viac než ponúkal CVC aby sa uzdravil.

S touto dohodou by katalánski giganti dostali 270 miliónov eur za 10 percent svojich 50-ročných televíznych práv.

A nemali ani voľnosť pri míňaní tej sumy – 70 percent museli použiť na štadióny alebo športové mestské práce, 15 percent na splatenie dlhu a len 15 percent im zostalo na prestupy.

Vzdali sa však 25 percent svojich televíznych práv pre Sixth Street – viac ako dvojnásobok toho, čo by stratili s CVC, a predali ich na 25 rokov.

Ale ak by Barcelona podpísala zmluvu s CVC, musela by sa vzdať Super League – CVC chcelo zabezpečiť, aby klub nerezervoval svojich najlepších hráčov pre Super League na úkor LaLigy Santander.

Realita je taká, že to boli Perezovi priatelia ktorí dali najnenávidenejším rivalom Realu Madrid prostriedky na kúpu najlepšieho útočníka poslednej dekády Lewandowského. Možno sú si kluby bližšie, ako si myslíme.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x