Domov Novinky Femenino: Úloha splnená

Femenino: Úloha splnená

V 27. kole Iberdrola Ligy zvíťazili hráčky Realu Madrid nad Deportivo Alavés 0-1. Víťazný gól zaznamenala Ester.

Od prvého hvizdu bolo jasné, ktorý tím bude dominovať v zápase a pokúsi sa čo najskôr dostať do vedenia.

Kráľovné si vypracovali množstvo gólových príležitostí a už v 8. minúte mohla skóre zápasu otvoriť Esther, no strelu hlavou zachránila brankárka domácich Jana.

V 30. minúte trafila Teresa nebezpečnú strelu z diaľky, no jej strela minula bránu. O pár minút sa snažila hlavičkovať Rocío, no lopta skončila iba na bočnej sieti.

V závere prvého polčasu mala najväčšiu príležitosť Esther, ktorá prehrala súboj jedna na jednu s brankárkou domácich. Do prestávky gól nepadol.

V druhom polčase sa hralo podľa rovnakého scenára. V 52. minúte bola opäť blízko k šťastiu Esther, no lopta po zásahu hlavou skončila na brvne. Dominancia Las Blancas pokračovala a v 62. minúte priniesla svoje ovocie.

Pár sekúnd po vstupe na ihrisko Nahikari naservírovala lahodnú prihrávku Esther, ktorá tentokrát chladnokrvne prekonala Janu a dostala kráľovné do vedenia. Madridčanky mali ešte možnosť zvýšiť náskok, no napokon sa výsledok už nezmenil.

Futbalistky Realu Madrid zaznamenali na ťažkom teréne tri body, odpovedajú na víťazstvá Atlética v boji o postup do Ligy majstrov. V tejto chvíli sú Las Blancas tri body za Atleti a majú zápas k dobru.

V stredu hrajú Las Blancas s hráčkami Rayo a budú sa môcť bodovo dotiahnuť na Atleti.

DEPORTIVO ALAVÉS – REAL MADRID 0:1 (0:0)

Gól: Esther 62′

Alavés: Jana, S. Majarín, Ohale (Vera, 76’), Ane Miren, Alba A. (G. Soliveres, 58’), Carla, Garazi, Miriam, L. Chamorro (Sanadri, 85′), C. Auñon (Carrillo, 77’) a Miku (Nerea Nevado, 58’)

Real Madrid: Misa, Teresa, Ivana, Olga (Møller, 90’), M. Oroz (Nahikari, 62’), Asllani (K. Robles, 74’), Esther, Lucía, Rocío, Zornoza a Athenea (P. Partido, 90’).