V druhej minúte nadstaveného času Fede Valverde prešiel cez Papu Gómeza, no Argentínčan bez šance na odohranie lopty zaútočil kolenom na Fedeho hornú časť pravého stehna.
Až po troch minútach sa lopta dostala mimo ihriska a stredopoliar Sevilly dostal žltú kartu. Valverde v tom čase len stál pri stredovej čiare, keďže nebol schopný behať a Carlo Ancelotti nemal k dispozícii ani jedno striedanie.
Ako ukázali opakované záznamy, Papu Gómez tvrdo stúpil aj do oblasti Valverdeho členka. Santiago Jaime Latre, ktorý mal na starosti VAR nevidel priestupok, na základe ktorého mal byť hráč Sevilly vylúčený.
❌ Papu Goméz mal byť jednoznačne vylúčený za tento zákrok, VAR to nepotvrdil pic.twitter.com/Btm9CWRHPm
— HalaMadrid.sk (@halamadridSK) October 23, 2022
Uruguajčan trávil posledné minúty na ihrisku väčšinou chôdzou a zmohol sa len na pomalý beh. Občas sa chytil za stehno, čo by mohlo naznačovať zranenie kvadricepsu.
O jeho zdravotnom stave zatiaľ nie je známe nič viac. Dá sa očakávať, že dnes alebo zajtra, ak bolesti budú pretrvávať, Valverde podstúpi príslušné testy a potom sa bude vedieť, či mu hrozí dlhšia pauza.
Jeho manželka Mina Bonino zverejnila správu: „Fede sa cíti dobre, ale v skutočnosti nevieme, či je v poriadku. Bol to veľký úder a bolo to ťažké, uvidíme, ako sa to vyvinie. Nemyslíme si, že je to niečo vážne, ale nemôžeme to potvrdiť 🤷🏻♀️.“
zdroj: Twitter

