Domov Novinky Fanúšikovia Atlética nastrašili matku a dieťa v drese Viníciusa

Fanúšikovia Atlética nastrašili matku a dieťa v drese Viníciusa

Incident sa údajne odohral pred štadiónom pred začiatkom zápasu. La Liga vzniknutú situáciu rieši.

Autor: Marek
1 komentár

O situácii ako prvé informovalo rádio SER s popisom, že pred derby zápasom niekoľko ultras Atlética pristúpilo k matke a dcére čiernej pleti, ktoré mali na sebe Viniho dres.

Fanúšikovia ich vraj zastrašovali a urážali, kým nevstúpili na štadión. Svedkovia opisujú, že dievčatko nedokázalo prestať plakať a bálo sa schovať do náručia svojej matky.

Okrem typických pokrikov na adresu Realu Madrid a jeho fanúšikov sa medzi urážkami objavili aj rasistické pokriky vrátane zvukov ultras vydávajúcich sa za opice.

Nebolo by to prvýkrát, čo fanúšikovia Rojiblancos prejavili rasizmus. SER a denník El Mundo uvádzajú, že La Liga získala a zabezpečila záznamy z tohto zápasu, ktoré potvrdzujú, že k takejto situácii došlo.

Organizácia potvrdzuje, že matka a dcéra boli urážané a zastrašované. Aktivisti hľadajú obete, aby mohli v tomto prípade podať sťažnosť.

La Liga nepochybuje o tom, že ide o ďalšiu „parádičku“ zo strany ultras zo skupiny Frente Atlético, ktorá sa v minulej sezóne okrem iného zaslúžila o obesenie muža imitujúceho Viniho v blízkosti centra Realu.

zdroj: Cadena SER

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x