Domov Fanklub & komunita Fanklub HalaMadrid.sk na 1.Torneo MILAN CLUB D’EUROPA

Fanklub HalaMadrid.sk na 1.Torneo MILAN CLUB D’EUROPA

Dňa 27.6.2015 sa náš fanklub zúčastnil turnaja 1.Torneo MILAN CLUB D’EUROPA, ktorý usporadúvali naši priatelia z fanklubu talianskeho AC Milána, Rossoneri Cechi e Slovacchi. Turnaj sa odohral v Žarnovici na hlavnom futbalovom štadióne a zaujímavosťou bolo, že do Žarnovice spolu so zástupkyňou AC Milána priletela aj trofej Ligy majstrov, ktorú taliansky klub vyhral v roku 2007. Po úvodnom slove organizátorov, kde sme boli oboznámení s pravidlami a systémom turnaja sa mohlo začať hrať. Turnaja sa celkovo zúčastnilo šesť celkov – štyri fankluby AC Milána (česko-slovenský, taliansky, poľský a bieloruský) sme doplnili my a oficiálny fanklub FC Barcelony.

Náš tím spolu s trofejou Ligy majstrov

Náš tím bol na turnaji jednoznačne najmladší, no na ihrisku bolo už v prvom zápase badať, že rozhodne nepatrí medzi najslabšie. Naši chlapci síce nikdy predtým spolu nehrali a hneď na úvod sme hrali proti neskoršiemu majstrovi turnaja, podali skvelý výkon a v druhom polčase dokázali streliť vyrovnávajúci gól – AC Miláno (Poľsko) vs. Real Madrid, 1-1.

V druhom zápase nás čakali Taliani. Aj v tomto zápase sme síce ako prví dostali gól my, no bojovnosť a húževnatosť nášho mladého tímu sa opäť ukázala a zápas sme dokázali otočiť, keď sme vyhrali v pomere 2-1.

Tretí zápas nám žreb doprial doposiaľ výsledkovo najslabšieho súpera, no na ihrisku to tak vôbec nevyzeralo. Možno to bolo naše podcenenie, možno sa náš súper zomkol po tvrdej prehre 0-8 od Poliakov, no každopádne hra na ihrisku bola vyrovnaná. Obranu nášho súpera sme dokázali prelomiť až v druhom polčase a tesný náskok sme si udržali až do konca zápasu – AC Miláno (Bielorusko) vs. Real Madrid, 0-1.

¡HASTA EL FINAL, VAMOS REAL!

Všetci naši hráči a fanúšikovia sa však tešili na zápas, ktorí iba nasledoval – slávne El Clásico medzi oficiálnymi fanklubmi. V zápase sa nám podarilo streliť rýchly gól, ktorý našich hráčov ukľudnil a striasol z nich napätie, ktoré takýto prestížny duel vyvoláva 🙂 Po prvom nasledoval druhý a do polčasu aj tretí gól a náš mnohými podceňovaný tím bol zrazu spolu so skvelými Poliakmi favoritom celého turnaja. Po polčase sme ešte pridali jeden gól a dlho sme udržiavali skóre s čistým kontom na našej strane, no hrúbka v obrane nás stála gól. Nakoniec sa zápas skončil našou najvyššou výhrou na turnaji a Barcelonu sme porazili 5-1. Treba však spomenúť, že chlapcom od nášho najväčšieho rivala sa žiaľ pred našim zápasom zranil jeden hráč, ktorého odvážala záchranná služba a tak Barcelončania boli myšlienkami so svojím kamarátom. Aj touto cestou mu želáme skoré uzdravenie!

Oslava gólu :)

Oslava gólu 🙂

Posledný zápas v skupine sme odohrali proti organizátorovi turnaja. V prvom polčase sme proti československému fanklubu prehrávali už 0-2, no súper sa potom rozhodol šetriť sily na semifinále, kedy bolo jasné, že v ňom na seba opäť narazíme, a našim chlapcom sa podarilo zápas dorovnať – AC Miláno (Československo) vs. Real Madrid, 2-2. Po základnej skupine sme teda skončili na druhom mieste, bez jedinej prehry a ako jediní počas celého turnaja sme dokázali o body obrať aj neskoršieho víťaza.

Tabuľka po základnej časti

Čakalo nás teda semifinále a repete posledného zápasu zo skupiny. Šetrenie síl nášho súpera v zápase v skupine a náš až príliš úzky káder sa ukázalo v zápase ako kľúčové a semifinálový boj sme prehrali v pomere 1-3. V druhom zápase prehrali proti Poliakom Taliani a tak sme o tretie miesto hrali práve proti nim.

V zápase o 3. miesto a vo finále už na ihrisku boli traja rozhodcovia (doteraz v zápasoch po jednom), no od začiatku bolo jasné, že rozhodca tento náš najdôležitejší zápas nezvláda. Nechceme sa samozrejme vyhovárať, náš tím môže byť na svoje výkony hrdý a uzky káder si v podobe veľkej únavy vyžiadal svoju daň, no výkon rozhodcu v tomto zápase možno označiť prinajmenšom za vysoko amatérsky. Kopali sme síce jednu penaltu (ktorú sme nepremenili) no to bol od rozhodcu iba malý revanš. Náš skvelý brankár jednu penaltu chytil, druhú za svoj chrbát pustil a v zápase bolo snáď viac vylúčených hráčov na oboch stranách, ako vo všetkých zápasoch všetkých tímov predtým (doteraz sme my nemali vylúčeného ani jedného hráča (!)). Zo strany rozhodcu to však neboli len chybné rozhodnutia, ale aj celkovo nezvládnutý zápas, ktorý bol preto až príliš a hlavne zbytočne vyhrotený. Prakticky celý druhý polčas sme hrali oslabení a zápas nakoniec skončil v pomere 0-3. Finále ovládli Poliaci a tí okrem zápasu s naším tímom išli v turnaji suverénne.

Zneškodnená penalta, ktorá sa kopala proti nám

Vyraďovaciu časť sme síce nezvládli, no hanbu sme rozhodne nespravili – ani fanklubu, ani sebe a všetci hráči môžu byť na seba hrdí, aký výkon podali. Opäť sa ukázalo, že kto chce, ten si čas na zraz, či turnaj nájde. Nakoniec sme sa zišli naozaj skvelá partia fanúšikov, no opäť sa našli aj takí, ktorí svoju účasť sľúbili a nakoniec sa nedostavili, ale aj taký čo prišiel na turnaj po nočnej službe v práci, takí, ktorých neodradilo ani zranenie, či taký, ktorý síce nehral, ale aby sa mohol s fanklubom opäť stretnúť neváhal a meral hodinovú cestu autom do Žarnovice. Veľká vďaka však patrí všetkým zúčastnením hráčom, ktorí obetovali celú sobotu aby mohli reprezentovať náš fanklub a hrdo hájiť farby Realu Madrid na medzinárodnom turnaji a v každom zápase aj napriek únave vydali zo seba 100%. ¡HASTA EL FINAL, VAMOS REAL!