Domov Novinky ESPN: Militão a Vinicius nastúpia proti Švajčiarsku

ESPN: Militão a Vinicius nastúpia proti Švajčiarsku

Rodrygo bude opäť na lavičke náhradníkov, no očakáva sa, že nastúpi v druhom polčase. Do základnej jedenástky naskočí Éder Militão.

Brazília je pripravená na svoj druhý zápas na MS 2022 proti Švajčiarsku. Canarinhos budú hrať dnes o 17:00, no s väčšími problémami, ako sa pôvodne očakávalo kvôli zraneniam.

Zranenia Danila a Neymara znamenajú, že do zostavy naskočia Éder Militão a Fred, Rodrygo však zostane na lavičke náhradníkov.

O zmene v obrannej formácii informuje Gustavo Hofman z ESPN a všetko potvrdzuje Mario Cortegana z denníka MARCA, ktorý je v Katare.

Militão mal na nedávnom tréningu vyhrať súťaž o miesto na pozícii pravého obrancu s Danim Alvesom. Tréner napokon vsadí na obrancu Los Blancos a ten bude mať možnosť debutovať na MS, pretože v stretnutí so Srbskom sedel na lavičke náhradníkov.

Z lavičky nastúpi Rodrygo

Ďalším otáznikom bolo to, kto nahradí Neymara. Tite si chcel počkať na záverečný predzápasový tréning a podľa Hofmana je jeho vyvoleným Fred.

Znamenalo by to, že stredopoliar by hral v druhej línii po boku Casemira, s ktorým denne hráva v Manchestri United a o niečo vyššie by sa umiestnil Lucas Paquetá.

Rodrygo teda opäť nastúpi na lavičke náhradníkov, no jeho štart proti Srbsku oslovil trénerov a tak sa spočiatku uvažovalo, že by útočník Realu Madrid nastúpil do základnej jedenástky, no na trávnik sa s najväčšou pravdepodobnosťou objaví až po prestávke.

Od prvej minúty na ihrisku určite uvidíme Viniciusa, ktorý sa podieľal na oboch góloch Richarlisona.

zdroj: espn.com.br, marca.com