Domov Novinky Eduardo Camavinga je stredopoliar svetovej triedy

Eduardo Camavinga je stredopoliar svetovej triedy

Keď Real Madrid v letnom prestupovom období podpísal Eduarda Camavingu za 30 miliónov eur z Rennes, Madridisti vedeli že to je výhodná ponuka. Ale nikto nemohol predvídať, ako rýchlo sa Camavinga presadí na najvyššej úrovni.

Autor: PDReal
5 komentárov

Jedna vec je obstáť ako 16-ročný v ligovom zápase proti PSG. Ďalším je pomáhať produkovať víťazné góly a zabezpečovať návraty v Lige majstrov proti tímom, ktoré vyhrali – alebo sú v súčasnosti v procese získavania – ligových titulov.

Prvýkrát sme túto schopnosť, ktorá mení hru, videli v Lige majstrov od Camavingy proti šampiónovi Serie A Interu Miláno, keď Camavinga poskytol Rodrygovi Goesovi víťaznú asistenciu.

Najvýraznejšie sa však prejavili v playoff Ligy majstrov. Camavinga sa podieľal na výhre Realu 3:1 nad PSG v ich prvej Remontade. Bol tiež na ihrisku pri postupe cez Chelsea, vrátane životne dôležitých 47 minút v druhom zápase na Bernabeu. Camavinga bol v tomto zápase obrovský, ukázal chladnú hlavu a energiu, ktorá umožnila Realu postúpiť do semifinále. To bol zápas, ktorým si stopercentne získal dôveru Carla Ancelottiho.

Proti Manchestru City jedným z najlepších hráčov na ihrisku

Včera večer proti Manchestru City to Camavinga dokázal znova. Predviedol ďalšiu ukážku najvyššej triedy proti jednému z najlepších tímov na svete. Cama naštartoval útok ktorý viedol k penalte Karima Benzemu.

Camavinga bol nezlomný. Predviedol niekoľko perfektných zákrokov a vždy bol nablízku aby získal loptu, a podporoval svojich spoluhráčov keď boli opory „KCM“ mimo ihriska. Camavinga bol s loptou rovnako vyrovnaný ako proti Chelsea, nerobil žiadne chyby a zachoval si chladnú hlavu, pýtal si fauly a vedel ako šetriť čas a pomôcť svojmu tímu udržať loptu.

Všestranná hviezda v strede poľa Realu Madrid

Porazil elitné tímy na konci zápasov vyraďovacej časti Ligy majstrov. Camavinga dokázal že aj keď nie je štartérom na plný úväzok za Los Merengues, už teraz je svetovou triedou.

Svetovú triedu definujeme ako hráča, ktorý patrí vo svojej práci medzi najlepších na svete. A tým, že bol hviezdou vo viacerých Remontádach a splnil si viaceré povinnosti v týchto úspešných návratoch, Camavinaga potvrdil svoj status svetovej triedy. Vo veku 19 rokov.

Zabudnite na jeho neskúsenosť alebo jeho úlohu náhradníka. Keď sa pozrieme výlučne na kvalitu jeho výkonov, Camavinga je v európskom futbale v strede poľa hviezdou. Nie je ten najlepší – vôbec nie. O tom sa nehádame. Ale je MEDZI najlepšími. Som si istý, že stredopoliari Chelsea a Manchestru City by súhlasili. Madridisti si to určite tiež uvedomujú a sú vďační za možnosť sledovať tohto mladého muža, ako žiari na Bernabeu počas nasledujúceho desaťročia.

zdroj: therealchamps.com

Subscribe
Notify of
5 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

5
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x