Domov Prestupy Dvere sú pre Mbappého definitívne zatvorené

Dvere sú pre Mbappého definitívne zatvorené

Kylian Mbappé sa toto leto nepripojí k Realu Madrid. Ak tomu niekto neverí, znamená to, že je od prírody nedôverčivý alebo už len nevie, čomu má veriť.

Autor: Marek
0 komentár

Carlo Ancelotti na tlačovej konferencii pred zápasom so Celtou ubezpečil, že do tímu už nepríde nikto na 100%.

Ak niekto nedôveruje pevným slovám Taliana, nemá veľmi na výber. V klube bolo celý čas ticho a do PSG neprišli žiadne ponuky za Francúza.

Ani vtedy, keď bola cena 150 miliónov, ani keď sa zvýšila z 200 na 250 miliónov. Los Blancos ani na chvíľu nezvažovali ponuky na útočníka, čo prekvapilo aj samotné PSG. Krok Realu sa vo francúzskej metropole očakával, no nikdy neprišiel.

Mbappé zrejme zostane v Paríži bez predĺženia zmluvy. Futbalista mieni dodržať zmluvu podpísanú pred rokom, ktorá bola výsledkom enormného tlaku zo všetkých strán.

Tento rok sa klebety vrátili s pomstou, no v praxi sa situácia ani v najmenšom nezmenila. Kylian na sociálnych sieťach otvorene poprel správy celoštátnych médií a v žiadnom prípade nešlo o dymovú clonu pred blížiacou sa zmenou klubu. Čas to len potvrdil.

Hviezda PSG ukázala, že má pevné nervy, keď odolala tlaku klubu, ktorý chcel prinútiť Mbappého obnoviť zmluvu. Nezlomilo ho ani vyradenie zo sústredenia v Ázii, či poslanie na tribúnu v 1. kole Ligue 1.

Napriek nátlaku hráč ani raz nehovoril o PSG v negatívnom tóne a pred tréningom ešte ochotnejšie ako zvyčajne pózoval so širokým úsmevom spolu s fanúšikmi.

Jeho myšlienka bola jasná: zostať v Paríži bez podpisu novej zmluvy. Všetko ostatné bol len bezvýznamný hluk. Z tohto duelu napokon vyšiel víťazne.

Ancelottiho prístup bol tiež od začiatku jasný – jeho útok bude založený na Rodrygovi a Viniciusovi. Bude to stačiť? Tu prichádza znepokojujúca pochybnosť.

Každopádne, Bellingham, hoci nie je typickým útočníkom, má za cieľ zvýšiť palebnú silu. Výsledky sú zatiaľ viac než uspokojivé. Tréner mu dal veľkú voľnosť pri tvorbe a približovaní sa k bráne.

V rozhovore pre jedno z talianskych rádií tréner priamo priznal, že Jude absenciu Benzemu pokrýva. Ťažko nájsť presvedčivejšie slová. Tím je uzavretý, okrem Odriozolu a Reiniera, ktorí sú mimo. Prestupy do klubu už nebudú.

Ďalšou otázkou je, čo bude s Mbappém o rok. PSG urobí všetko pre to, aby Kylian predĺžil zmluvu a neodišiel zadarmo. Parížania majú dostatok času na výber taktiky pre efektívne vyjednávanie.

Nebude to ľahké, ale existuje veľa náznakov, že Katar nakoniec dosiahne svoje. Real Madrid sa naopak v tomto období sústredí výlučne na športový aspekt. Členovia kráľovskej rodiny si však uvedomujú, že ak si Kylian zachová svoj súčasný postoj, budúci rok sa opäť spustí telenovela: „Bezplatný prestup najlepšieho futbalistu sveta.“

Akokoľvek sa na to pozrieme, tento rok ostávajú dvere pre Francúza zatvorené. Ancelotti pevne vyhlásil, že k žiadnym prestupom nedôjde a Mbappé dodrží slovo a zostane v PSG.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x