Domov Novinky Dve éry Galácticos

Dve éry Galácticos

Nová jedenástka Realu Madrid je blízko k hodnote viac ako 900 miliónov eur, zatiaľ čo tím so Zidanom, Beckhamom či Figom v zostave bol ocenený na 239 miliónov eur.

Autor: Henriette Ősziová
0 komentár

Florentino to opäť dokázal. Prezident Realu Madrid, ktorý je už teraz považovaný za najlepšieho alebo druhého najlepšieho v histórii klubu, pokračuje v budovaní ďalšieho tímu snov prestupom Kyliana Mbappého.

Je to začiatok novej éry „Galácticos“, ktorá má vyvrcholiť ziskom viacerých titulov a ďalším rozšírením výkladnej skrine, najmä Ligy majstrov, trofeje, po ktorej Madridisti túžia najviac, napriek tomu, že za posledných desať rokov vyhrali šesť pohárov.

Príchod Mbappého znamená, že Carlo Ancelotti by mohol postaviť jedenástku v hodnote takmer miliardy eur. Zdá sa, že kvôli príchodu Francúza sú pripravení rotovať traja hráči, a to Aurélien Tchouaméni, Eduardo Camavinga a Rodrygo.

Zvyšok členov základnej zostavy bude pre najdôležitejšie stretnutia skôr nedotknuteľný, samozrejme, pokiaľ budú zdraví. Toto je nový tím Galácticos, ktorý sa chce zapísať do histórie.

Najvyššiu hodnotu majú Mbappé a Bellingham, obaja 180 miliónov eur, tesne za nimi nasleduje Vinícius s odhadovanou hodnotou 150 miliónov eur.

K tomu pridajte Camavingu, ktorý bude hrať veľa a častokrát od prvej minúty a jeho hodnota je 90 miliónov eur. Takmer bezkonkurenčný tím, ktorý bude mať na lavičke náhradníkov ako David Alaba, Arda Güler, Brahim Díaz, Joselu a Endrick.

Počas celej sezóny budú veľmi dôležití, keďže kráľovský tím nastúpi na sedem rôznych turnajov a – ako Ancelotti tento rok ukázal – všetci dostanú svoje minúty a šance.

Keď sa povie Galácticos, každý si okamžite spomenie na prvú éru Florentina Péreza v Reale Madrid. V prvých rokoch jeho pôsobenia sa mu podarilo priviesť na Santiago Bernabéu hráčov ako Zinédine Zidane, David Beckham, Ronaldo Nazário a Luís Figo.

Tento tím však neskončil veľmi dobre a rozdiel v hodnote v porovnaní s týmto súčasným je obrovský. Ako príklad možno uviesť prípad Michaela Owena, ktorý prišiel do Madridu v lete 2004 za 12 miliónov eur ako posledný veľký prestup prvej Florentinovej éry a vtedy mal hodnotu 30 miliónov eur. Guti, ktorý v tom čase zvyčajne sedel na lavičke, bol zase ocenený na 15 miliónov eur.

Keď sa tieto dve jedenástky dajú dokopy, rozdiel je 694 miliónov eur a keď sa k súčasnému tímu pridá Camavinga a k tímu z roku 2004 Owen, rozdiel sa zvýši na 754 miliónov eur. Máme teda do činenia s dvoma rôznymi obdobiami, v ktorých sa hodnoty hráčov výrazne zmenili.

Florentino dúfa, že táto nová, súčasná éra Galácticos prinesie lepšie výsledky. Čo by o tom mohlo rozhodnúť? V súčasnom tíme je oveľa viac mladších hráčov ako v tíme spred 20 rokov.

Zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x