Domov Novinky Dva góly Arandu, tri body pre Castillu

Dva góly Arandu, tri body pre Castillu

Autor: Dávid

Počas tohto víkendu sa v zápasovom tempe predstavili aj hráči rezervného tímu Realu Madrid. Tí v domácom prostredí chceli zabojovať o dobrý výsledok s tímom Gimnástic, ktorý v doterajšom priebehu ešte neprehral.

Hráči Realu Madrid Castilla nastúpili v nedeľu 19. septembra na svoj druhý domáci ligový zápas proti súperovi Gimnástic de Tarragona. Výkop zápasu bol na programe od 12:00 SEČ a dejiskom domáce prostredie Estadio Alfredo Di Stéfano. Hráči Realu mali čo naprávať, veď počas zatiaľ posledného vystúpenia utrpeli vysokú prehru rozdielom triedy 3:0 na ihrisku Múcie. Na domácom ihrisku však opäť predviedli kvalitný výkon a tak si po výsledku 2:1 hráči Gimnásticu neviezli domov ani jeden bod.

Zápas

Prvý polčas

Rovnako ako výkop zápasu tak i úvodné minúty patrili hráčom hostí, tí boli za svoju ofenzívnu aktivitu viackrát odmenení priaznivými gólovými šancami, no tie nedokázali zúžitkovať. Po dobrom centri hosťujúceho hráča sa najprv nezhodli brániaci hráči Castilly, z čoho rezonovali viaceré zblokované pokusy del Campa či Fernandeza. O pár minút na to dostal od domáceho brankára Lopeza gólový darček útočník Carbia, lopta z rúk brankára putovala priamo na kopačku útočiaceho Carbiu, no ten prázdnu bránu minul a skóre tak ostávalo naďalej nezmenené.

Premárnené šance potrestali domáci gólom v 38. minúte zápasu. Výborný center z rohu ihriska našiel v pokutovom území hostí dobre stojaceho Arandu, ktorý presnou hlavičkou poslal loptu k ľavej žrdi brankára Garciu. Do polčasového hvizdu sa už následne nič podstatnejšie neudialo a tak sa hráči do šatní rozchádzali za stavu 1:0 v prospech domácich.

Druhý polčas

Úvod druhého polčasu patril opäť hosťujúcemu Gimnásticu. Už v 50. minúte nečakane zatočil loptu za bránkovú čiaru od rohovej zástavky Bonila, ktorý tak nachytal na hruškách nepozorného brankára Castilly. Po vyrovnávajúcom góle Castilla nezačala zúfať, no vydala sa opäť do útoku pokúsiť sa zlomiť stav na svoju stranu. To sa im napokon podarilo už o 8 minút neskôr. V 58. minúte našiel šikovnou prihrávkou talentovaný Peter úplne osamoteného Arandu, ktorý sa nemýlil ani po druhýkrát v zápase a svoju šancu premenil. Prízemnou strelou precízne upratal loptu k pravej žrdi a nemo stojaci Garcia jednoducho nemal na strelu nárok.

V ďalšom priebehu hry mohol náskok na 3:1 zvýšiť Santos Fernandez. Jeho ofenzívny výlet však skončil tesne mimo ľavej žrdi hosťujúcej brány. K slovu sa následne dostali zase hostia. Za tých sa pripomenul striedajúci Ballesteros, no jeho tvrdý volej, ani hlavička do brány Castilly svoju cestu nenašli. Svoju ofenzívnu snahu v druhom polčase už hostia nedokázali pretaviť na gól a zverenci trénera Raúla sa po 90. minútach tešili z víťazstva 2:1.

Prehľad zápasu

2-Real Madrid Castilla: Luis López, Santos, Gila, Pablo Ramón, Marvin, Dotor, Latasa (Gudjohnsen, 32’), Peter, Morante, Retuerta (Carrillo, 69’) a Aranda (Theo, 87’).
1-Gimnàstic de Tarragona: Manu García, Pol D. (Pedro, 68’), F. Carbia (Pol B, 68’), Del Campo, Fullana, Quintanilla, Aythami CL, Pablo Fdez. (Edgar Hdez., 58’), Robert S., Joan Oriol (Nil ,81’) a Jannick (Bonilla, 46’).

Zhrnutie

Na Estadio Alfredo Di Stéfano to Castille v tejto sezóne zatiaľ vychádza. Po výhre 4:0 z prvého domáce predstavenia dokázala v druhom domácom zápase zlomiť neporaziteľnosť Gimnástica a získať všetky tri body. S bilanciou dve výhry a dve prehry má Castilla na svojom konte 6 bodov a v tabuľke jej patrí priebežne 8. miesto. V najbližšom zápase tretej španielskej ligy čaká Castillu výlet na ihrisko tímu Albacete, ktorý má obdobnú bilanciu dvoch výhier a dvoch prehier. Zápas je na programe v nedeľu 26. septembra od 12:00 SEČ a my veríme, že smolnú sériu prehier vonku sa konečne podarí zlomiť.

zdroj: realmadrid.com, halamadrid.sk, flashscore.sk