Domov Novinky Dončić: Celtics ako Real? Real hrá vlastnú ligu

Dončić: Celtics ako Real? Real hrá vlastnú ligu

Slovinský basketbalista sa opäť vyjadril na adresu Realu Madrid. Piaty zápas finále NBA sa odohrá v noci z pondelka na utorok.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Luka Dončič dostal na tlačovej konferencii pred piatym zápasom finále NBA ďalšie otázky týkajúce sa Realu Madrid. Boston Celtics vedie nad Dallasom Mavericks 3:1 a dnešným stretnutím na domácej palubovke má šancu uzavrieť sériu na 4 víťazstvá.

[ESPN Brasil] Môžeme sa trochu porozprávať o futbale? Videl som, že ste sa venovali zápasu na EURO Slovinsko – Dánsko, ale moja otázka je iná. Hral si za Real Madrid. Niekedy, keď hovorím o futbale, sa komentuje, že súper nehrá len proti Realu Madrid, ale aj jeho histórii a tradícii. Vy čelíte tímu Boston Celtics, ktorý má na konte rekordných 17 titulov v NBA. Existuje nejaká súvislosť medzi stretnutím s tradíciou, akú má Boston, a zápasmi proti Realu Madrid?

„Povedal by som, že Real Madrid hrá vlastnú ligu a je na vrchole Európy [úsmev]. Ale samozrejme, Boston a Lakers sú dva hlavné tímy v lige. Oba tímy toho toľko vyhrali, takže možno sú tu nejaké podobnosti, áno.“

Neviem, či ste čakali otázku o remontadas Realu Madrid, odkiaľ ste a kde je tento duch vštepený. Tento duch remontadas Realu Madrid je komentovaný po celom svete.

„Áno, určite je. Pre mňa je to niečo výnimočné, pretože som tam vyrastal, naučil som sa veľa vecí a určite mi to pomohlo. Vždy zdôrazňujem, čo pre mňa Real Madrid urobil.“

Po štvrtom zápase finále NBA a teda prvom zápase, ktorý vyhrali Mavericks, sa Luka vyjadril aj k návšteve Sergia Ramosa „Návšteva Sergia je pre nás cťou. Je to legenda madridizma, takže to bola veľká česť.“

Dončič sa pripojil ku kráľovskej akadémii v roku 2012 vo veku 13 rokov a v prvom tíme debutoval v apríli 2015 vo veku 16 rokov.

Za prvý tím odohral celkovo 216 zápasov, v ktorých vyhral Euroligu, Interkontinentálny pohár, tri španielske tituly a dva Kráľovské poháre. V roku 2018 sa prihlásil na draft NBA, kde si ho z 3. miesta vybrala Atlanta Hawks, ktorá ho potom výmenou poslala práve do Dallasu Mavericks. V roku 2021 mu bol udelený titul čestného člena Realu Madrid.

zdroj: YouTube

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x