Domov La Fábrica Domáca úloha pre El Tora

Domáca úloha pre El Tora

Álvaro Rodríguez skóroval v poslednom zápase Castilly proti Ceute a znovu chce začať získavať svoju pozíciu v rezervnom tíme Realu.

Autor: Marek Varga
1 komentár

Raúl však schladí ambície mladého útočníka a prízvukuje, že toho má ešte veľa pred sebou. Castilla potrebovala povzbudiť minulý víkend, keď pomalý prvý polčas proti Ceute zostal bez gólov.

Potom sa cez prestávku Raúl rozhodol uviesť na ihrisko Álvara Rodrígueza, ktorý jasne stimuloval svojich ofenzívnych spoluhráčov.

Len deväť minút po vstupe na ihrisko sa El Toro hlavou presadil po centre Viníciusa Tobíasa. Radosť netrvala dlho, o tri minúty hostia vyrovnali, no o jeden bod, ktorý získala Castilla, sa zaslúžil najmä uruguajský útočník.

„Som šťastný, že nastúpil a strelil gól, ale vo svojej každodennej práci potrebuje viac dôslednosti a momentálne hľadáme jeho najlepšiu verziu. Nie je na takej úrovni, akú môže v konečnom dôsledku dosiahnuť, a preto nastupuje ako náhradník. Nie je pripravený hrať dlhšie ako 45 alebo 30 minút. Dúfajme, že v najbližších týždňoch naberie viac sebavedomia,“ vysvetlil Raúl na pozápasovej tlačovej konferencii.

Tieto slová jasne naznačujú, že Álvaro má veľa domácich úloh, aby sa vrátil k pocitom z februára, keď Carlo Ancelotti oznámil, že by mal byť v sezóne 2023/24 plnohodnotným hráčom prvého tímu.

Bohužiaľ, za posledných osem mesiacov sa kariéra 19-ročného útočníka začala uberať úplne iným smerom. V konečnom dôsledku s Ancelottiho tímom neodišiel ani na predsezónnu prípravu do Spojených štátoch a problémy s chrbtom mu sťažili štart do novej sezóny v Castille.

Aktuálne má na konte dva góly a jednu asistenciu po tom, čo odohral 353 minút v siedmich zápasoch. Inými slovami, na góloch Castilly sa aktívne podieľa v priemere raz za 118 minút.

Neochvejná viera

Niet však pochýb o tom, že Real Madrid aj samotný Raúl Álvarovi neochvejne veria. Potvrdzujú to aj posledné slová trénera Castilly, ktorý chce svojho útočníka motivovať k ešte tvrdšej práci.

Všetci vo Valdebebas si pamätajú, že len pred pár mesiacmi sa o služby mladého Uruguajčana vážne zaujímalo viacero klubov Primera División a Segunda División, medzi ktorými vynikala možnosť hosťovania v Espanyole.

Castilla potrebuje, aby aj Álvaro znovu získal pravidelnosť. Momentálne je Raúlov tím v tabuľke dvanásty a štyri body za play-off pásmom.

V posledných zápasoch boli za útok Castilly zodpovední najmä Gonzalo García a Nico Paz, no Álvaro dobre vie, čo má robiť, aby si opäť získal miesto v zostave.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x