Domov Prestupy Dokonalý plán zmarený

Dokonalý plán zmarený

Až do prekvapivého odchodu Karima Benzemu sa zdalo, že Real Madrid má pripravený dokonalý plán. Teraz však musí klub čeliť novej realite.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Športové rozhodnutia týkajúce sa prípravy prvého tímu Realu Madrid na sezónu 2023/24 sú predmetom čoraz búrlivejších diskusií. Madridisti majú v tejto veci momentálne dva hlavné argumenty – nedostatok gólov a nedostatočný počet útočníkov v zostave.

Los Blancos majú v úvode aktuálnej súťaže najhorší prepočet gólov na počet striel za poslednú dekádu a vo svojich radoch majú len štyroch striktne ofenzívnych hráčov.

To však neznamená, že na konci minulej sezóny nebol klub presvedčený, že jeho plán je dokonale prepracovaný a všetko do seba zapadá. Všetky domnienky napokon úplne zmarilo nečakané a prekvapivé rozhodnutie Karima Benzemu odísť do Saudskej Arábie.

Ešte pred pár mesiacmi Real Madrid za žiadnych okolností nepredpokladal, že novú sezónu začne s Viníciusom, Rodrygom, Joseluom a Brahimom ako jedinými útočníkmi v kádri.

Plán pripravený v marci a apríli predpokladal, že Benzema bude aj naďalej deviatkou v základnej zostave a jedinými prestupovými ťahmi malo byť vyplnenie medzier, ktoré zapríčinili odchody Marca Asensia, Edena Hazarda a Mariana.

Namiesto toho prvého sa plánoval návrat Brahima a v kontexte Hazarda a Mariana sa spomínalo veľa mien, no ako vieme, nakoniec sa vybrali Joselu a Arda Güler.

S ďalšími zmenami v ofenzíve sa nepočítalo a hviezdou leta mal byť iba Jude Bellingham, pre ktorého boli prvé kroky urobené už pred rokom a klub si bol vedomý toho, že celá operácia si vyžiada výdavky vyše 100 miliónov eur.

Kvôli prestupu Angličana už Real Madrid v tom istom lete nemal prostriedky na to, aby priviedol ďalšie veľké meno. Najmä preto, že finančné plány od samého začiatku počítali s ďalšími veľkými výdavkami na rok 2024, kedy mal Benzema opustiť Santiago Bernabéu a na jeho miesto mali byť privedení Kylian Mbappé alebo Erling Haaland.

Ani Kane, ani Mbappé

Keď sa ukázalo, že Benzema urýchlil svoj odchod z Realu Madrid, na stole sa začali objavovať mená útočníkov, ktorí by sa okamžite mohli stať plnohodnotnou oporou tímu Carla Ancelottiho.

Prvým adeptom bol Harry Kane, ktorého vedenie Realu odmietlo z dvoch dôvodov – cena a protichodné plány na rok 2024.

Florentino Pérez a José Ángel Sánchez za žiadnych okolností nechceli súhlasiť s prestupom, ktorý by mohol narušiť klubové financie, aj preto bola možnosť priviesť Mbappého toto leto nereálna.

Téma francúzskeho „cracka“ v Reale Madrid v posledných mesiacoch vôbec neexistovala a hovorilo sa o nej len kvôli činom PSG, ktoré sa všemožne bráni, aby jeho hviezda neodišla zadarmo.

Kráľovský tím minul takmer všetky prostriedky pripravené na minulé leto na prestup Bellinghama, takže kúpa Kanea či Mbappého, ktorých podpisy mohli stáť až 400 miliónov eur, boli úplne vylúčené.

Nakoniec sa rozhodlo, že prestup nového špičkového útočníka už bol v rozpore s tým, čo klub už dávno plánoval.

Dvaja krajní obrancovia

Vedenie klubu chcelo zabezpečiť, aby v sezóne 2023/24 mal Ancelotti k dispozícii dvoch hráčov na každý post. Počas minulej sezóny sa zistilo, že pozícia ľavého beka je výrazne oslabená, a tak pre opakované zdravotné problémy Ferlanda Mendyho priviedli Fran Garcíu.

Na pravom obrancovi sa rozhodlo ponechať Daniho Carvajala a Lucasa Vázqueza a počas celej sezóny by sa k nim mohol pridať hráč z akadémie.

Čo sa týka stredovej obrany, sledujeme Rafu Marína, ktorý toto leto odišiel na hosťovanie do  Deportiva Alavés. Absolvent akadémie bude v konečnom dôsledku doplnkom obrany v zložení Éder Militão, David Alaba, Antonio Rüdiger a Nacho.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x