Domov Novinky Dnes prebehne žreb programu budúcej sezóny Primera División

Dnes prebehne žreb programu budúcej sezóny Primera División

Dnes popoludní budú zverejnené predbežné termíny všetkých zápasov budúcej sezóny La Ligy. Zápasy sa začnú cez víkend 17. a 18. augusta, ako už bolo oznámené.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Žrebovanie programu sezóny 2024/25 Primera División sa začne dnes o 13:00 v sídle Španielskej futbalovej federácie. Rozpis La Ligy bude opäť asymetrický, čo znamená, že poradie v prvej polovici sa nezhoduje s poradím v druhej polovici. Napríklad v 1. a 20. kole sa nemusia stretnúť tí istí súperi.

Hlavným účelom vytvorenia asymetrického rozpisu je splniť rad bezpečnostných, pohárových, klubových, zamestnaneckých, dovolenkových a iných podmienok súvisiacich s rozpisom.

Tým sa maximalizuje počet divákov na štadiónoch a divákov pred televíznymi prijímačmi. Podľa týchto podmienok sa vytvorí 100 000 rôznych rozpisov a žrebovaním sa vyberie jeden z nich.

Cádiz, Almería a Granada vypadli z La Ligy. Postup zo Segunda División si už vybojovali Leganés a Real Valladolid. Espanyol a Real Oviedo budú bojovať o tretie postupové miesto vo finále play-off. Pri žrebe budú označené ako jeden z dvadsiatich tímov v tabuľke prostredníctvom skratiek ESP/OVI.

KĽÚČOVÉ DÁTUMY HARMONOGRAMU

Primera División sa začne cez víkend 17. – 18. augusta a skončí sa cez víkend 24. – 25. mája. Vianočná prestávka bude trvať od nedele 22. decembra do víkendu 11. – 12. januára. Počas sezóny sa odohrajú štyri kolá uprostred týždňa.

Španielsky superpohár je naplánovaný na 8. – 9. januára [semifinále] a 12. januára [finále]. Konkrétne termíny Copa del Rey zatiaľ nie sú známe, ale Real Madrid bude oslobodený od prvých dvoch kôl hraných na jeseň ako účastník Španielskeho Superpohára.

Liga majstrov v novom formáte sa začne 17. – 19. septembra 2024 a finále sa bude hrať 31. mája 2025 v mníchovskej Allianz Arene.

Pre reprezentačné prestávky FIFA bude k dispozícii päť okien:

Od pondelka 2. septembra do utorka 10. septembra 2024,
od pondelka 7. októbra do utorka 15. októbra 2024,
od pondelka 11. novembra do utorka 19. novembra 2024,
od pondelka 17. marca do utorka 25. marca 2025,
od pondelka 2. júna do utorka 10. júna 2025.

Real Madrid odohrá 18. decembra 2024 aj zápas Interkontinentálneho pohára proti najlepšiemu tímu z ostatných kontinentov, ktorý sa určí na základe predtým odohraných zápasov play-off.

Miesto konania tohto zápasu zatiaľ nebolo oznámené. Ide o náhradu za existujúce Majstrovstvá sveta klubov. Nové Majstrovstvá sveta klubov pre 32 tímov z celého sveta, na ktoré postúpil Real Madrid, sa uskutočnia od 15. júna do 13. júla 2025. Zatiaľ neboli vyžrebované žiadne skupiny ani oznámené ďalšie podrobnosti o turnaji.

Kráľovský klub začne sezónu v stredu 14. augusta, keď vo Varšave odohrá finále Európskeho superpohára proti víťazovi Európskej ligy Atalante. Celkovo bude tím Carla Ancelottiho v sezóne 2024/25 bojovať o sedem rôznych trofejí.

zdroj: laliga.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x