Domov Novinky Dilema ktorú musí Real Madrid cez leto vyriešiť

Dilema ktorú musí Real Madrid cez leto vyriešiť

Autor: PDReal
3 komentáre
Real Madrid je so svojimi veteránmi väčšinou v závideniahodnej pozícii. Niekoľko hviezd, ktoré priviedli Los Blancos k trom (alebo štyrom) Ligám majstrov, zostáva na svojich pozíciách vysoko efektívnych a patrí medzi najlepších na svete. Karim Benzema bol kandidátom na Zlatú loptu v roku 2021. Luka Modric, Casemiro a Toni Kroos stále tvoria jeden z najlepších stredov poľa – ak nie najlepší.

 

Ďalší ktorí naopak už nie sú efektívni – Gareth Bale, Marcelo a Isco – opustia klub toto leto ako voľní hráči, bez akýchkoľvek ťažkostí či zlej krvi.

Existuje jeden hráč, ktorý bol svetovou triedou, no dnes existujú vážne obavy do akej miery sa na neho klub môže spoľahnúť.

Tým mužom nie je nikto iný ako pravý obranca Dani Carvajal. A sezóna 2021/2022 je zatiaľ ukážkou všetkého, čo robí jeho situáciu takou neistou.

Dani Carvajal je stále prvotriedny RB, ale vo veku 30 rokov sa zranenia podľa očakávania množia. Po odohratí iba 15 zápasov v rokoch 2020-2021 medzi LaLigou a Ligou majstrov má Carvajal v sezóne 2021-2022 zatiaľ len 13 štartov.

Opäť bol občas svetovou triedou, no takisto sklamal v niekoľkých veľkých zápasoch, ako napríklad proti Seville.

Toto leto bude Real Madrid uprednostňovať dvoch najlepších útočníkov na svete, Kyliana Mbappeho a Erlinga Haalanda. Zvažujú však aj postup na pravej strane. Lucas Vazquez bol v posledných sezónach nútený hrať príliš veľa minút na pravom beku kvôli Carvajalovým zraneniam. Je veľkým rizikom ísť do tretej sezóny po sebe bez zálohy pravého obrancu.

Povráva sa že Alvaro Odriozola by mohol byť na ceste späť na žiadosť Carla Ancelottiho, ale mohol by tiež zostať natrvalo vo Fiorentine. Odriozola nikdy neukázal že je na Madrid dosť dobrý. Fiorentina je úprimne viac na jeho úrovni.

Real Madrid bude mať toto leto na pozíciu RB zaujímavé možnosti

Los Blancos majú viacero možností vpravo vzadu. Na chvíľu zabudnite na sen o Hakimim. Real by však mohol zadarmo podpísať jeho krajana Noussaira Mazraouiho. Ak chcú možnosť vyššej kategórie, Pedro Porro by bol ideálnym podpisom a mohol by veľmi dobre zaplniť pozíciu na ďalšie desaťročie.

Ak sa Real Madrid rozhodne brať to vážne a podpíše niekoho mladého, kto si zaslúži svoj čas, Carvajal môže byť pod tlakom. A ak ho budú aj naďalej obmedzovať zranenia, 30-ročný hráč môže vypadnúť z jedenástky skôr, ako si myslíte. Všetko závisí od toho, kto je k dispozícii a koho Real podpíše.

Madridisti musia vážne uvažovať o budúcnosti Carvajala ako pravidelného štartéra. Ak máme byť úprimní, Dani nebol v posledných dvoch sezónach pravidelným štartérom, a preto je Vazquezova úloha pravého obrancu taká znepokojujúca. Má to byť núdzová možnosť, nie tá, ktorá dostáva leví podiel na minutáži.

Carvajal je príliš dobrý na to aby sa ho Real zbavoval. Pre Real Madrid je cennejší ako pre ktorýkoľvek iný klub práve preto, že dokáže byť výborný vo veľkých zápasoch. V plnej sile je skrátka skvelý. To nemožno spochybniť.

Smutný fakt, ktorému musia Los Blancos ako organizácia čeliť, je že sa na Daniho nemôžu dlhodobo spoliehať. Rozhodnutie, čo s Carvajalom, nie je jednoduché. Aký druh konkurencie je potrebné priviesť na pravú stranu?

Carvajalovo miesto už nie je nedotknuteľné, aj keď jeho budúcnosť sa pravdepodobne odohráva v Madride. To stavia Real do zaujímavej pozície. Carvajala si stále vážia, no pri riešení jeho pozície musia byť iniciatívni.

zdroj: therealchamps.com

Subscribe
Notify of
3 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

3
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x