Domov Zápasové spravodajstvo DÍA DE PARTIDO: Elche 1-2pp Real Madrid

HODNOTENIE HRÁČOV

ZÁKLADNÁ  ZOSTAVA
Lunin; Lucas V., Nacho, Alaba, Marcelo; Valverde, Camavinga, Kroos; Rodrygo, Jovic, Vinicius.

PRAVDEPODOBNÁ ZOSTAVA

Real Madrid, dobre naladený po triumfe v španielskom Superpohári nad Athletic Bilbao, sa chystá na ďalšie kolo Copa del Rey. Vo štvrtok večer sa Real Madrid predstaví proti Elche, ktoré v tejto sezóne v La Lige porazil 2:1. Pozrime sa ako by Los Blancos mohli mnastúpiť v tomto pohárovom zápase.

Brankár

Andriy Lunin si počínal dobre v úvodom kole proti Alcayonu, keď čelil prekvapivému náporu striel domácich. Ukrajinec je jedným z najlepších mladých brankárov v Európe a tento zápas proti Elche je šancou to dokázať.

Obrancovia

Keďže Eder Militao bol suspendovaný za červenú kartu, Carlo Ancelotti bude chcieť jedného bežného štartéra v strede obrany. Dôležitosť Alabu bola zvýraznená v El Clasicu, pretože Real zažil ťažké chvíle v defenzíve bez svojho lídra. Elche má kvalitné protiútoky s hráčmi ako Fidel a Lucas Boye.

Nacho Fernandez je na zápasy Copa del Rey viac než pripravený. Po niekoľkých pochybných výkonoch na začiatku sezóny by mal nabraŤ sebavedomie. Pri víťazstve nad Alcoyanom hral pravého obrancu, ale bez Militaa bude Nacho hrať preferovanú pozíciu. V tejto fáze kariéry je oveľa lepší ako stredný obranca.

Lucas Vazquez, iná možnosť na pravej strane obrany neexistuje. Vazquez sa v poslednej dobe zlepšil po slabej šnúre zápasov na konci roku 2021. Dani Carvajal určite nebude v zápase Copa del Rey. Aj keď nechýbal vo finále Supercopa pre zranenie ale pre COVID-19, Real vie že musí starostlivo riadiť minúty pravého obrancu.

Na ľavej strane obrany figuruje v nominácii Ferland Mendy, pre ktorého je táto pozícia momentálne neohrozená. Marcelo je jeho alternatívou a Miguel nefiguruje ani len v nominácii.

Záložníci

Carlo Ancelotti zdanlivo uprednostňuje v Copa del Rey mladíkov, ako je Andriy Lunin v bránke. Ale pretože je ťažšie rotovať v strede poľa ako v bránke a pretože Carlo chce potichu vyhrať tento pohár, myslím si, že bude rolovať s veteránom v strede poľa. Toni Kroos by a jeho dirigentská palička by nemali v tomto zápase chýbať.

Na pozícii Casemira by sa mohol objaviť Camavinga. Ancelotti bude pravdepodobne opäť experimentovať s Eduardom Camavingom v úlohe čísla 6. Kroos už nemá žiadne povinnosti v národnom tíme, takže jeho únava je menšia ako únava Casemira a Luku Modriča.

Eduardo Camavinga bol najlepším hráčom na ihrisku počas 90 minút proti Alcoyanu. Dokonca aj keď sa Los Blancos trápili pred gólom Militaa, bývalá hviezdička Rennes vyzerala dobre.

Nie je vylúčené, aby namiesto Toniho Kroosa nastúpil Luka Modrič, ale myslím si, že je pre neho jednoduchšie byť rozhodujúcim faktorom z lavičky v prípade, že by ho Ancelotti potreboval. V základnej zostave by so po boku jedného z nich mal objaviť Fede.

Fede Valverde potrebuje všetky minúty ktoré môže získať, pretože konzistencia je tým, čo mu bráni v tom, aby znova žiaril. Ancelotti bude chcieť aby v poslednej tretine ihriska poskytol väčšiu kvalitu. To bude potrebné proti Elche, ktoré dá do zápasu všetko čo má, proti tímu, o ktorom vie že má problémy s obranou.

Útočníci

Žiadny Eden Hazard, ale Rodrygo Goes. Real Madrid na jednej strane chce zvýšiť Hazardovu hodnotu, aby uľahčil jeho prestup. Rodrygovi však chcú dať minúty potrebné na rozvoj. Možno je lepšie dať mu viac minút na pravej strane, čo je jediná pozícia, na ktorej by teraz mohol pravidelne hrať za Real, ale lepší je naľavo. Je teda potešením vidieť ho naľavo a v budúcnosti by tam mohol hrať aj ako striedajúci hráč.

Luka Jovic dostáva málo šancí a po tom čo nešťastne zmeškal zápas proti Alcoyanu, by mal byť pripravený odohrať zápas v Elche. Jovič bol v tejto sezóne fantastický proti Realu Sociedad s gólom a asistenciou pri víťazstve 2:0 na ihrisku Anoeta. Mariano Diaz sa proti Alcoyanu trápil, takže Jovič bude potrebným vylepšením v strede útoku.

Všetci vieme, ako veľmi by Karim Benzema potreboval oddych. Za posledných pár sezón od odchodu Cristiana Ronalda do Serie A dal klubu veľmi veľa. Navyśe Carlo ho na zápas ani nenominoval.

Ľavá strana patrí Vinimu a tak sa opäť môžeme tešiť na jeho ťah na bránu a bude hlavnou postavou útoku v tomto zápase.