Domov La Fábrica Deviatka je doma

Deviatka je doma

Očakáva sa, že hráč Castilly Gonzalo García bude povolaný na sobotňajší zápas proti Getafe.

Autor: Marek
1 komentár

19-ročný útočník má byť odpoveďou na problémy Realu v útoku. Deviatka je doma – takéto pocity môže mať technický káder Realu Madrid, ktorý sa po odchode Karima Benzemu a zranení Viníciusa začína obzerať smerom do akadémie, aby posilnil útok.

A ako informovali denníky MARCA a AS, tým vyvoleným, ktorý momentálne vyčnieva najviac, je Gonzalo García.

19-ročný útočník Castilly už mal možnosť trénovať s prvým tímom a pokiaľ sa nestane niečo neočakávané, bude povolaný na sobotňajší zápas proti Getafe.

Ide samozrejme o to, aby sedel na lavičke, pretože Joselu má byť v základnej zostave, no Carlo Ancelotti nechcel vytvoriť situáciu, v ktorej by zostal v ofenzíve bez akejkoľvek alternatívy.

Napriek svojmu mladému veku Gonzalo vyniká predovšetkým svojou silou a veľmi dobrou fyzickou pripravenosťou a minulý víkend ukázal svoju veľmi dobrú stránku, keď strelil dva góly proti Melille.

Gonzalo v minulej sezóne patril k najlepším hráčom Juvenilu A, kde v 43 zápasoch zaznamenal 35 gólov a 6 asistencií (aktívne sa podieľal na góle, v priemere takmer raz na zápas).

K týmto číslam treba pripočítať ešte jeden gól a dve asistencie v Castille, v ktorej kvôli povolaniu do národného tímu vynechal kľúčový súboj s Eldense v boji o postup do Segunda División. Vo Valdebebas nebol taký gólový odchovanec od Borju Mayorala, ktorý v sezóne 2014/15 strelil 42 gólov.

Mladý útočník môže hrať úlohu typického stredného útočníka, ako aj zbiehať si viac na pravú stranu ihriska. Čo sa týka samotného štýlu hry, určite sa líši od Álvara Rodrígueza, ktorý dostal v minulej sezóne šancu hrať za prvý tím Realu Madrid.

Gonzalo hrá v akadémii Realu od roku 2014, no posledný výbuch jeho talentu sa odohral v minulej sezóne pod dohľadom Álvara Arbelou.

zdroj: as.com, marca.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x