Domov Novinky De la Fuente: Kroosov faul bol na červenú kartu

De la Fuente: Kroosov faul bol na červenú kartu

Španielsky tréner prísne zhodnotil zrážku Toniho Kroosa s Pedrim. Stredopoliar Barcelony utrpel zranenie väzov v kolene a na tomto EURO si už nezahrá.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Situácia nastala v 4. minúte štvrťfinálového zápasu Španielska proti Nemecku. Rodri uvoľnil Pedriho prihrávkou, ale Toni Kroos sa postavil do cesty Španielovi, ktorý bežal za loptou.

Nemec loptu stratil a nohy oboch hráčov sa zrazili, pričom rozhodca odpískal faul. Kroos bol v poriadku, ale hráč Barcelony zostal dlho ležať na trávniku.

Nakoniec sa zdvihol, ale hneď pri ďalšej akcii sa postavil, spadol na trávnik a ukázal, že nemôže pokračovať v hre. Na jeho miesto nastúpil Dani Olmo. Bývalý záložník Realu Madrid za túto situáciu nedostal žiadnu kartu.

Pedriho zranenie a ostrá hra Nemcov?

„Pedri je veľmi zranený. Uvidíme, ako sa to bude vyvíjať. Podľa môjho názoru to bolo na červenú kartu. Uvidíme, čo z toho vyplynie. Nech je situácia akákoľvek, prinesie do tímu svoju váhu.“

„A takéto zápasy sú. Keď hráte v takejto fáze, musíte využiť všetko. K nemeckému futbalu nemám žiadnu kritiku. Naopak, radšej chcem oceniť španielsky futbal,“ prezradil v mixzóne tréner Španielov.

Prvou diagnózou je, že Pedri má zranený holenný kolaterálny väz v ľavom kolene, ku ktorému došlo pri zrážke s Kroosovou nohou.

Bližšie vyšetrenia ukážu rozsah zranenia a určia, či ide o natrhnutie, ale aj keby bol väz len natiahnutý, barcelonský záložník si na tomto EURO už nezahrá. Predbežne bude plne pripravený na začiatok prípravy na sezónu s Barcelonou.

zdroj: SER

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x