Domov Prestupy Davies: V Bayerne sa cítim veľmi dobre

Davies: V Bayerne sa cítim veľmi dobre

Alphonso Davies je v letnom období veľkým prestupovým cieľom Realu Madrid.

Autor: Patrik98
0 komentár

Hoci španielske médiá už týždne tvrdia, že Kanaďan v júli definitívne zakotví na Bernabéu, v rozhovore pre nemecký Kicker  obranca otvára dvere k zotrvaniu v Bayerne.

Magazín Kicker v pondelkovom vydaní venoval Alphonsovi Daviesovi článok, v ktorom rozoberá pokles formy 23-ročného hráča. Hneď na začiatku sa novinári vrátia do sezóny 2019/2020, v ktorej sme boli svedkami výbuchu Daviesovho talentu, ktorý s Bayernom získal treble.

„Sezóna 2019/2020 bola výnimočná nielen pre mňa, ale aj pre celý klub. Bolo to ako sen, všetci boli v eufórii. Zažiť podobnú sezónu ako mladý hráč a vyhrať treble je nemysliteľné,“ spomína Davies.

Futbalista je už niekoľko týždňov tvrdo kritizovaný, no súčasnú situáciu vidí trochu inak. „V roku 2020 ma nikto nemal na zozname prestupov. Bol som pomerne neznámy a spĺňal som požiadavky. Samozrejme, neskôr boli očakávania vyššie.“

„Myslím si, že celkovo sa mi darilo, ale samozrejme nie vždy, nie v každom zápase. Ale je málo hráčov, ktorým sa počas kariéry všetko darí,“ odpovedá.

Davies potom hovorí aj o svojom vývoji, keď sa presunul z krídla na ľavého obrancu. „Môj herný štýl sa odvtedy trochu zmenil. Je tam trochu menej trikov, trochu menej driblingov, trochu menšie riziko. Ale určité aspekty dnes chápem aj lepšie ako pred štyrmi rokmi a samozrejme mám viac skúseností. Ale som ešte mladý a chcem sa ďalej učiť a zlepšovať,“ hovorí 23-ročný mladík.

Keď sa Daviesa opýtali na situáciu so zmluvami a na potenciálny prestup do Realu Madrid, držal sa v úzadí a odpovedal iba: „Cítim sa tu veľmi dobre. Hrám v úžasnom tíme, jednom z najlepších v Európe. Zostávam sústredený a dávam všetko pre tím a našich fanúšikov.“  

Zdroj: realmadyt.pl

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x